Reklama

Pomogą sobie nawzajem, żeby przebudować dwie drogi

Opublikowano:
Autor:

Pomogą sobie nawzajem, żeby przebudować dwie drogi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dwoma milionami złotych wymienią się między sobą dwa samorządy - powiatu i gminy Jarocin.

Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzenie w przyszłym roku generalnego remontu i przebudowy dwóch dróg: Jarocin - Wola Książęca oraz Witaszyczki - Zakrzew.

O wzajemnej pomocy mówili radni powiatowi na ostatnim posiedzeniu komisji budżetu i rozwoju. - Gmina Jarocin zwróciła się z wnioskiem o udzielenie pomocy finansowej w wysokości dwóch milionów złotych na przebudowę drogi gminnej Jarocin - Wola Książęca - poinformowała radnych Honorata Śmigielska, kierownik referatu inwestycji starostwa powiatowego.

- Związane jest to z tym, że trwa nabór wniosków od programu przebudowy dróg, tak zwanych „schetynówek”. Jednym z kryteriów i czynników, które decydują o wyborze danego projektu do dofinansowania jest współpraca z innym partnerem, na przykład jednostką samorządu terytorialnego - tłumaczyła Śmigielska.

Z podobnym wnioskiem do gminy Jarocin wystąpił powiat. - Ubiegamy się o pomoc przy realizacji naszego wniosku, który złożyliśmy do programu „schetynówek” na przebudowę drogi powiatowej Witaszyczki - Zakrzew. To ma być pierwszy etap dalszego ciągu remontu tego ciągu drogowego, który prowadzi w kierunku gminy Dobrzyca i powiatu pleszewskiego - wyjaśniła kierowniczka referatu.

Jakie wątpliwości mieli radni powiatowi przed pozytywnym zaopiniowaniem projektu uchwały w sprawie wzajemnej pomocy obu samorządów - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE