Reklama

Policja na każdym wlocie do Jarocina. Co się dzieje?

Opublikowano:
Autor:

Policja na każdym wlocie do Jarocina. Co się dzieje? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od rana patrole policji stoją na głównych drogach wlotowych do Jarocina. Oznakowane radiowozy można zobaczyć między innymi na krajowej 11, 12 i drodze wojewódzkiej do Konina. Policjanci wyposażeni w popularne suszarki, teraz głównie laserowe, mierzą prędkość jadących w obie strony pojazdów.

Efekty widać gołym okiem, bo co chwila funkcjonariusze dają znać lizakiem, aby samochód się zatrzymał. Nowością jest jednak to, że na odcinku niemal 200 metrów stoją aż dwa umundurowane patrole. Między nimi krąży nieoznakowane auto policyjne.

- Pozatrudniali młodych, a ci się chcą chyba wykazać, więc piszą mandat na mandat – komentują kierowcy na kanale drogowym CB. Są też pochwały. - Dobrze, że kontrolują inaczej wszyscy będą wjeżdżać w miasto „100” na godzinę.

Co to za akcja i czy ma charakter ogólnopolski czy tylko lokalny? Za chwilę komentarz rzecznika policji.

[AKTUALIZACJA 9:25]

- To część akcji „Truck i bus”, nastawionej typowo na kontrole kierowców samochodów ciężarowych, autobusów, ale także samochodów dostawczych - tłumaczy mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. - Policjanci sprawdzają nie tylko prędkość, czy trzeźwość kierujących, ale także prawidłowość przewożenia ludzi, transportowanych towarów i stanu technicznego pojazdów. Kontrolujemy również przestrzeganie godzin pracy.

O efektach akcji poinformujemy wkrótce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE