Reklama

Połączone komisje przed nadzwyczajną sesją

Opublikowano:
Autor:

Połączone komisje przed nadzwyczajną sesją  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W ratuszu trwa posiedzenie połączonych komisji Budżetu i Rozwoju Rady Miejskiej w Jarocinie. Radni omawiają między innymi materiały na jutrzejszą sesję.

Przygotowano uchwałę dotyczącą aportu do Jarocin Sport z myślą o budowie sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 3 w Jarocinie. Zaplanowano również wkład do PWiK, który ma posłużyć na inwestycje. Radna Lidia Czechak dopytuje, czy spółka nie mogła wykonać zadań z własnych środków.

Obie uchwały przyjęto jednogłośnie. Skarbnik gminy Agnieszka Stachowiak przedstawiła radnym zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Zdjęto między innymi część środków zaplanowanych na budowę ścieżek rowerowych.
Gmina zamierza wynająć prywatną firmę, która zajmie się odzyskiwaniem podatku Vat za inwestycje kanalizacyjne. Na początku samorząd musi wyłożyć 1000 zł. Potem firma otrzyma kilkanaście procent od odzyskanej kwoty. Radni zapoznali się z proponowanymi zmianami w budżecie.

Radny Romuald Gruchalski chce wiedzieć, na co konkretnie trafią pieniądze, które gmina zamierza wnieść aportem do Jarocin Sport. - 750 tys. zł na budowę sali przy trójce - tłumaczy skarbnik.

Ratusz chce też zlecić opracowanie remontu budynku JOK-u tak, by go dostosować do programu Senior Wigor, na który samorząd otrzymał pieniądze. - Chodzi o to, aby JOK spełniał swoje dalsze zadania - tłumaczy Paulina Warzywoda. Radny Paweł Adamkiewicz dopytuje, na co trafi dodatkowe 150 tys. zł, które gmina chce przekazać na JOK. - Co z tego będzie robione. Chciałbym wiedzieć przed głosowaniem - mówi wiceprzewodniczący.

O konkrety pyta też radna Lechosława Dębska. Urzędnicy nie potrafią odpowiedzieć na wszystkie pytania. - Myślę, że bardziej w temacie są wiceburmistrz Robert Kaźmierczak i pani dyrektor Bożena Kubacka. Ostatecznie punkt dotyczący wsparnia finansowego dla JOK-u został zdjęty z porządku obrad.  
Punkt wolne głosy i wnioski.

Nioczekiwanie na posiedzeniu pojawił się wyraźnie spóżniony wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz. Jest też wiceburmistrz Robert Kaźmierczak.

Wiceburmistrz Kaźmierczak przeprosił radnych za "zamieszanie". Tłumaczy, że pieniądze, które gmina przekaże na JOK, zostaną wydane między innymi na budowę windy.

Po tych tłumaczeniach urzędników radni zdecydowali, by jednak przegłosować zmiany w budżecie. Obie komisje zaaprobowały je jednogłośnie.

 

 

 

 


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE