Reklama

Podwyżka na targowisku. „To bardzo źle” [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Podwyżka na targowisku. „To bardzo źle” [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rada miejska zdecydowała o podniesieniu opłat dla handlujących na targowisku miejskim w Jarocinie. Od sierpnia wynajęcie metra kwadratowego będzie kosztowało 3 zł, a nie jak do tej pory 2 zł.

- Uważam, że to było racjonalnie uzasadnione, bo myślę, że warunki handlu w porównaniu do lat ubiegłych, jak spojrzymy na targowisko z 2000 roku, a teraz, to się trochę zmieniło i jest to widoczne - tłumaczy Jerzy Pluta, prezes Zakładu Usług Komunalnych, które prowadzi plac.

Zmiany widzą też sprzedawcy. Ich zdaniem handlujących jest mniej niż jeszcze dekadę temu. Do tego muszą walczyć z tanimi dyskontami i sklepami sprzedającymi chińszczyznę.

- W okolicy opłaty są stałe od dawna, nikt nie podnosi, a do tego są bardzo niskie opłaty rezerwacyjne - tłumaczy jeden ze sprzedawców. - W Ostrowie Wlkp. płaci się dużo, dużo mniej. Czasami za taką powierzchnię, jak tutaj, to jest kilka złotych. Koszty w Jarocinie są porównywalne z Kaliszem, ale chyba każdy widzi różnicę w wielkości miast.

Handlowcy przyznają też, że nikt z nimi nie konsultował podwyżki. Większość dowiedziała się o sprawie od naszego dziennikarza. - Będą płacił i wystawiał. Z władzą się nie walczy - komentuje najemca stoiska. Zobacz wideo.

Kupujecie na targu w Jarocinie? Czy sądzicie, że podwyżki czynszów odbiją się na cenach produktów?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE