Reklama

Podwyżka dla strażaków mniejsza niż się spodziewali

Opublikowano:
Autor:

Podwyżka dla strażaków mniejsza niż się spodziewali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Strażacy z gminy Żerków dostali podwyżkę ekwiwalentu, który otrzymują za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Druhowie wnioskowali o 14 zł za godzinę akcji - do tej pory mieli 10 zł. Sprawa wynagradzania strażaków wzbudziła wiele emocji i wątpliwości wśród żerkowskich radnych.

Na jedno z posiedzeń przybyła liczna reprezentacja strażaków. Druhowie wskazali, że stawka ekwiwalentu, który otrzymują jest najniższa ze wszystkich, jakie są wypłacane na terenie powiatu jarocińskiego.

- W innych gminach strażacy mają dodatkowe ekwiwalenty. Na przykład w Jarocinie za zabezpieczanie imprez - argumentował Adrian Augustyniak, prezes zarządu gminnego OSP w Żerkowie. I to właśnie to dodatkowe uposażenie wzbudzało najwięcej wątpliwości. - Sami porządku nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć. Trzeba więc się zastanowić, czy będą to robić nasi strażacy, czy wynajmiemy firmę ochroniarską. Należałoby to przekalkulować, co jest tańsze - stwierdził radny Janusz Szóstek.

Po kilkugodzinnej dyskusji i różnych opiniach na ten temat większość radnych przychyliła się do przyznania dodatkowego uposażenia za zabezpieczenie imprez w wysokości 6 zł za godzinę. Podnieśli też stawkę ekwiwalentu za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych do 12 zł.

Więcej w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE