Reklama

Pod osłoną nocy niszczyli przystanki. Teraz muszą za nie zapłacić

Opublikowano: sob, 11 wrz 2021 07:55
Autor: | Zdjęcie: Archiwum jarocinska.pl

Pod osłoną nocy niszczyli przystanki. Teraz muszą za nie zapłacić - Zdjęcie główne

Wandale muszą zaołacić za zniszczone przystanki | foto Archiwum jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 8 tys. zł muszą zapłacić dwaj młodzi mieszkańcy powiatu pleszewskiego, którzy pod osłoną nocy niszczyli przystanki w gminie Kotlin.

Reklama

Wójtowi Kotlina trudno odmówić determinacji w walce z wandalami. Zawsze publicznie powtarzał, że nie będzie odpuszczał tym, którzy niszczą mienie gminne.

Pod osłoną nocy niszczyli przystanki. Teraz muszą za nie zapłacić

- W przypadku każdej takiej sytuacji, gdzie jest szansa, że można ustalić sprawcę, a następnie wyciągnąć konsekwencje, zawsze będę informował o tym organa ścigania. Jak sami nie zaczniemy interweniować, to nasza praca pójdzie na marne. Jedni będą pracować, a drudzy tylko niszczyć. Chciałbym, abyśmy wreszcie wszyscy zrozumieli, że to jest nasze wspólne dobro - mówił wielokrotnie Mirosław Paterczyk.

Okazuje się, że taka stanowczość się opłaca. Pod koniec grudnia 2019 w trzech miejscowościach gminy Kotlin-Twardów, Wola Książęca i Wysogotówek-zniszczono przystanki. W nocy wandale powybijali szyby z wiat. Samorząd zgłosił sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalili sprawców. Okazali się nimi dwaj 20-letni mieszkańcy powiatu pleszewskiego, którzy ostatecznie stanęli przed jarocińskim sądem. Jednemu ze skazanych zasądzono karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ma wpłacić na rzecz gminy Kotlin  kwotę 2.206,30 zł w terminie 5 miesięcy od dnia uprawomocnienia się wyroku. Drugi został skazany na 8 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata. Oskarżony ma wpłacić  6.618,91 zł w terminie 10 miesięcy od dnia uprawomocnienia się wyroku.

Pod osłoną nocy niszczyli przystanki. Teraz muszą za nie zapłacić


To nie pierwsza wygrana walka kotlińskiego samorządu z wandalami. W sierpniu ubiegłego roku skierowano pismo do policji, w którym poinformowano o uszkodzeniu koszy na śmieci. Policjanci ustalili sprawców. Pod koniec lutego młodzi chuligani stanęli przed jarocińskim sądem. Każdemu z nich zasądzono grzywnę w wysokości 100 zł. Oprócz tego musieli zapłacić po 125 zł na rzecz gminy Kotlin.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy