Reklama

Reklama

Po raz kolejny szkoły otrzymały nowy sprzęt [GALERIA]

Opublikowano: sob, 19 wrz 2020 13:29
Autor:

Po raz kolejny szkoły otrzymały nowy sprzęt [GALERIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Komputery do prowadzenia nauki zdalnej zostały po raz kolejny przekazane dyrektorom szkół przez gminę Nowe Miasto nad Wartą.

 

 

Nowe Miasto przystąpiło do projektu dofinansowanego z funduszy europejskich pod nazwą „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”. Program umożliwił zakup sprzętu komputerowego do gminnych placówek edukacyjnych.

 

 

Nowomiejska gmina pozyskała na ten cel 75 tys. zł, jednak łączna wartość zakupionych komputerów opiewa na sumę 76.430 zł. Początkowo przewidywano zakup 24 notebooków. - Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego było dla nas korzystne, dlatego zamiast planowanych 24 zestawów komputerowych, zakupiono ich 30 - informuje Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto.

 

 

Urząd przy współudziale Centrum Usług Wspólnych pozyskał 30 notebooków z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 PRO wraz z torbami i myszami komputerowymi oraz 29 licencjami oprogramowania Microsoft Office 2019 EDU. Nowy sprzęt w przypadku konieczności prowadzenia nauczania zdalnego będzie użyczany przez dyrektorów szkół nauczycielom oraz uczniom.

 

 

To nie wszystkie komputery, jakie zakupił nowomiejski magistrat dla szkół. Otóż wcześniej w ramach programu „Zdalna Szkoła” nabyto 24 notebooki, które zostały rozdysponowane pomiędzy gminne placówki oświatowe.

 

 

Łącząc komputery zakupione z pierwszego programu z obecnymi, szkoły będą mogły zorganizować nowe pracownie komputerowe z komputerów przenośnych, ponieważ w czasie prowadzenia nauki w sposób tradycyjny szkoły mają prawo wykorzystania zakupionego sprzętu do bieżącej działalności - wyjaśnia Wiesław Schreibner.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.