Reklama

Reklama

Pilnie potrzebne osocze. Burmistrz Jarocina ma propozycję dla dawców

Opublikowano: wt, 3 lis 2020 10:44
Autor:

Pilnie potrzebne osocze. Burmistrz Jarocina ma propozycję dla dawców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Pilnie potrzebne jest osocze od osób, które przechorowały COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie koronawirusem. O oddawanie cennego leku apeluje między innymi burmistrz Jarocina i oferuje bezpłatny transport do punktu pobrań w Poznaniu.Niewiele jest sposobów leczenia osób, które ciężko przechodzą zakażenie koronawirusem. Jednym z nich jest podanie osocza z krwi ozdrowieńców.
 

Jeśli więc przechorowałeś COVID-19 i już czujesz się dobrze lub przebyły bezobjawowe zakażenie koronawirusem, oddaj osocze ze swojej krwi, aby ratować i ulżyć w cierpieniu innym chorym.
 

[specjaly RAPORT o sytuacji związanej z koronawirusem w krtaju, naszym województwie i regionie - znajdziesz TUTAJ]

 

Osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.
 

Zabieg pobrania krwi i wyodrębnienia z niej osocza odbywa się w centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Bardzo prosimy o telefoniczny kontakt z najbliższym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa wyłącznie osoby, które spełniają następujące warunki:

- przechorowały COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe,

- przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2, dysponują wynikiem badania RNA SARS-CoV-2, który potwierdził zakażenie lub dodatnim wynikiem przeciwciał anty-SARS-CoV-2,

- są w wieku 18-60 lat i nie chorują przewlekle,

- od zakończenia izolacji musi minąć okres co najmniej 28 dni,

- od ustąpienia objawów zakażenia SARS-CoV-2 musi minąć okres co najmniej 28 dni,

- od dodatniego wyniku przeciwciał anty-SARS-CoV-2 musi minąć co najmniej 14 dni (pod warunkiem że dana osoba nie miała objawów COVID-19)
 

[kolejna zmiana w zasadach kwarantanny - więcej przeczytasz TUTAJ]

 

WAŻNE! Każda osoba będąca ozdrowieńcem musi się wcześniej skontaktować z Działem Dawców Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu w celu ustalenia terminu wizyty - na ma możliwości oddania osocza bez wcześniejszego ustalenia terminu. Można to zrobić w godzinach od 7.30 do 14.30 od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu: (61) 886-33-54 lub mailowo: [email protected]
 

 

Żeby oddać osocze trzeba także spełniać standardowe kryteria dawcy krwi, między innymi: stanu zdrowia, wagi, wzrostu, nieprzebywania w obszarach o szczególnej sytuacji epidemiologicznej (obszary występowania wirusa Zika, wirusa Zachodniego Nilu czy też endemicznego występowania malarii - szczegóły TUTAJ). Ostateczną i decyzję o pobraniu osocza podejmuje lekarz w dniu kwalifikacji lekarskiej.

 

[chcesz wykonaćtest na obecność koronawirusa, musisz to wiedzieć - szczegóły TUTAJ]

 

O oddanie osocza apeluje między innymi burmistrz Jarocina.
 

 

„Apeluję do osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 możecie pomóc innym. Wasze osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia” - napisał Adam Pawlicki na swoim profilu w mediach społecznościowych.
 

 

I dodał:
 

„Osobom, które będą miały wyznaczony termin na oddanie osocza zapewnimy bezpłatny transport do Poznania. Wystarczy zadzwonić do jarocińskiej Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski - 516-175-060. W tych trudnych czasach solidarność jest potrzebna ze zdwojoną siłą. Ale dobro wraca, dlatego każdy, kto zdecyduje się na oddanie osocza, otrzyma roczny karnet na basen w jarocińskim Aquaparku.”

 

W najnowszy wydaniu Gazety Jarocinskiej można przeczytać obszerny artykuła o osobie, która zdecydowała się oddać osocze, o jej przeżyciach w czasie choroby, o wyzrowieniu i motywacji, którą się kierowała oddając cenny składnik swojej krwi - więcej szczegółó na temat aktualnego numery Gazety PONIŻEJ.

 

Nowy - 44. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (11)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +7 / -2

  kat

  A ja myślałem , ze burmistrz za swoje opłaci dawców a on daje nasze - wspólne. Swego czasu Zagłoba dawał królowi Szwecji Niderlandy - widzę tu podobieństwo

 • rok temu | ocena +3 / -0

  prosimy tutaj o informacje

  mamy pytanie, jeżeli jak pisała gazeta jarocińska, stan chorych podopiecznych DPSu jest poważny i brakowało tlenu, gazeta pisała o tym także, to dlaczego tych chorych nie przewieziono do szpitali gdzie przyjmuja zakażonych Covidem do hospitalizacji? Przecież DPS to placówka opiekuńcza a nie lecznicza. Jestem pełen podziwu dla osób które tam pracują łacznie z p. Kasia Szymkowiak vicestarostową, ale mam inne pytanie, czy ci chorzy pensjonariusze są pod stałą opieką lekarską, jaki jest najcięższy stan pensjonariuszy ilu takich jest i czy mają właśnie stałą opiekę medyczną? Nie rozumiem określenia:" Placówkę zamknięto z częścią załogi i pensjonariuszami. " czy sa tam lekarze? piszecie że Lionsi dokupili koncentrator tlenu, super! tylko dlaczego tych osób potrzebujacych wspomagania tlenem nie kieruje się do szpitali? kto o tym decyduje? DPS nie jest jednostka leczniczą? jak wyglada opieka medyczna w tej chwili w DPSie w Kotlinie? Kto nad

 • rok temu | ocena +10 / -3

  Mela

  jak trwoga to do mieszkańców... ale jak odwrotnie, to nie ma nic !

 • rok temu | ocena +18 / -4

  Krwiodawca

  Podziękujmy burmistrzowi że jarocin nie posiada własnego punktu krwiodastwa. Oddaje krew od wielu lat i muszę jeździć do Krotoszyna gdzie krew można oddać od poniedziałku do piątku a nie tylko we wtorek w marnych warunkach.

 • rok temu | ocena +5 / -4

  Tomi Lee

  PANIE BURMISTRZU JAK TRWOGA TO DO BOGA, A W NASZYM MIESCIE NIC DLA KRWIODASTWA NIE MA WYSTARCZY SPOJRZEC NA KALISZ PLESZEW OSTROW ,KINA AQUA PARKI ITP.WSZEDZIE COŚ DLA TYCH LUDZI JEST A KTO KREW ODDAJE TO I TAK ODDA OSOCZE CZY PAN DOWIEZIE CZY SAMI POJADA BEZ RÓZNICY

 • rok temu | ocena +12 / -0

  Edek

  Dobrze by było jakbym wiedział, że przechorowalem, wtedy oddalbym osocze, ale testu darmowego nie mam , jak np. posłowie czy senatorowie, a na wydanie 400 zł mnie nie nie stać.

 • rok temu | ocena +5 / -2

  twooj_nick

  Dlaczego zniknęły komentarze pod relacją z nieudanego przemarszu przez miasto? Tego marszu, na którym pojawiła się garstka osób, a z czasem było ich coraz mniej...