Reklama

Pijany kierowca podczas ucieczki poturbował policjantów. Został zatrzymany

Opublikowano: śr, 20 gru 2017 14:35
Autor:

Pijany kierowca podczas ucieczki poturbował policjantów. Został zatrzymany  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Policja Jarocin. Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie. Kronika policyjna.

Kierowca skody, mieszkaniec gminy Krzykosy (pow. średzki) jak się potem okazało pijany - mimo znaku zakazu, w środku nocy wjechał na jarociński rynek. Zauważyli to policjanci patrolujący miasto.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę. Mundurowi postanowili wylegitymować kierowcę i przeprowadzić kontrolę drogową. - W trakcie ich realizacji nie trudno było się zorientować, że kierujący, pomimo iż siedział w samochodzie, był pod silnym działaniem alkoholu – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik KPP w Jarocinie.

- Ponieważ mężczyzna nie zastosował się do procedury zgaszenia silnika i nie chciał poddać się kontroli, policjant podjął próbę unieruchomienia pojazdu. W tym momencie kierujący nagle ruszył przejeżdżając po stopie jednego z policjantów i stwarzając zagrożenie dla pozostałych interweniujących funkcjonariuszy.

 

Rajd pijanego szybko się jednak zakończył. Nietrzeźwy kierowca próbował ominąć radiowóz między filarami jednego z budynków. Rzeczniczka dodaje, że promile jednak nie pozwoliły mu dobrze oszacować szerokości przejazdu i, po uderzeniu w budynek, skoda zaklinowała się.

 

- Tam policjanci zatrzymali uciekiniera. Okazało się, że mężczyzna, 31-letni mieszkaniec gminy Krzykosy, tak jak podejrzewali mundurowi, był nietrzeźwy. W organizmie miał sporą dawkę alkoholu, bo aż 2,8 promila. Ponadto miał on czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, także za jazdę po alkoholu – dodaje mł. asp. Agnieszka Zaworska.

 

Potem procedura była już standardowa. Pijany trafił do policyjnej izby zatrzymań, a kiedy wytrzeźwiał, przedstawiono mu zarzuty. Najpoważniejszy, bo zagrożony karą pozbawienia wolności nawet do lat 10, dotyczy czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego.

 

- 31-latek odpowie także za uszkodzenie ciała, uszkodzenie mienia i zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Nie uniknie on także odpowiedzialności za popełnienie przestępstwa z artykułu 178a par. 4 kodeksu karnego – kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i to w trakcie trwania orzeczonego wyrokiem sądu zakazu – wylicza rzecznik.

 

Wczoraj są sąd na wniosek prokuratury zdecydował o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące.

 

Policja przypomina, że to kolejny w ostatnim czasie przypadek, gdzie kierujący znajduje się pod silnym działaniem alkoholu i stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Niedawno poszkodowani byli tez inni funkcjonariusze biorący udział w innej interwencji [ZOBACZ TUTAJ].

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE