Reklama

Pierwszy przejazd obwodnicą. Co mówią kierowcy? [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Pierwszy przejazd obwodnicą. Co mówią kierowcy? [WIDEO]  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Powiat Jarociński. Ziemia Jarocińska. Drogi jarocińskie. DK 11/12/15 w Jarocinie. Obwodnica Jarocina. Otwarcie obwodnicy Jarocina. Budimex w Jarocinie. GDDKiA

 

Chciałoby się napisać wreszcie! Choć może są tacy, co jak nie przejadą, to nie uwierzą. Ale to już fakt - poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada na dzisiaj (środa 30 sierpnia) oddanie do ruchu tak wyczekiwanej obwodnicy Jarocina.

 

Oficjalnie otwarcie nastąpi jeszcze przed południem. Swoją obecność zapowiedział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman. Inwestor zaprosił również samorzadowców.

 

- Zarówno nasze służby jak i Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego przeprowadziły kontrole i na podstawie ich wyników prawie 13 kilometrowy odcinek obwodnicy zostanie oddany do ruchu – informuje Alina Cieślak z GDDKiA odział w Poznaniu. - Nadal będą trwały prace wykończeniowe i porządkujące poza korpusem drogi tzn. przy drogach serwisowych, zieleni itp.

 

Budowa obwodnicy Jarocina to jedna z dziewięciu dużych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w Wielkopolsce przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przy udziale środków Unii Europejskiej. Budowa rozpoczęła się pod koniec roku 2014. Koszt robót wynikający z przetargu to prawie 294 mln złotych. Zadanie było realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.Wartość dofinansowania wynosi 85 %.

Dwujezdniowa droga ekspresowa uwolni Jarocin od ruchu ciężkiego, a kierowcom podróżującym tranzytem umożliwi szybką i bezpieczną podróż. Nowa trasa ekspresowa jest doskonale skomunikowana z innymi, kluczowymi dla miasta drogami poprzez węzły Mieszków i Jarocin.

Funkcjonowanie obwodnicy wpłynie pozytywnie na środowisko i spowoduje poprawę klimatu akustycznego, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, gleby i wód na terenach znajdujących się w pobliżu dróg.

 

[10:02]

Zobaczcie naszą transmisję live z ostatniego przejazdu przez Jarocin. Co ciekawe – dzisiaj miasto nie jest zatłoczone na krajowych przelotówkach. Paradoksalnie rano nie było też korków w Cielczy i Mieszkowie.

 

Obwodnica jest jeszcze zamknięta. Pierwsze cywilne pojazdy na objazd miasta wjadą około godziny 12.00 – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Samochody najpierw mają zostać wpuszczone od strony Poznania. Godzinę wcześniej rozpocznie się oficjalne otwarcie inwestycji na węźle Jarocin z udziałem wojewody.

W tej chwili ekipy Budimexu cały czas montują dodatkowe oznakowanie poziome i pionowe.

[10:49]

Obwodnica jeszcze nie otwarta, a tymczasem na bilbordach – burmistrz Jarocina Adam Pawlicki pisze „Obwodnica Jarocina otwarta. To nasz wspólny sukces”. Reklamy pojawiły się w ostatnich dniach w kilku punktach gminy.

 

 

Burmistrza Jarocina, który przebywa na urlopie, nie będzie na dzisiejszej inauguracji. Samorząd miasta będzie reprezentował jego pierwszy zastępca - Witosław Gibasiewicz.  

 

[11:05]

Tymczasem na obwodnicy już zbierają się goście dzisiejszego otwarcia.

[13:00]

30 sieprnia 2017 przejdzie do historii!!! Obwodnica Jarocina oddana do użytku. Wkrótce pokażemy WIDEO z oficjalnego otwarcia. Tymczasem zobaczcie pierwszy, dziewiczy przejazd po obwodnicy Jarocina.

[23:14]

 

To pierwsza noc Jarocina z obwodnicą. Sporo osób stoi na węźle Jarocin i przygląda się otwartej dzisiaj inwestycji. Ludzie spontanicznie podchodzą, podjeżdżają. Ktoś robi zdjęcia. - Myślałem, że hałas będzie większy – komentował jeden z mieszkańców.

 

My też byliśmy zobaczyć, co dzieje się na objeździe Jarocina. Trzeba przyznać, że z centrum ruch tranzytowy dosłownie zniknął. Podobnie jest w Cielczy i Mieszkowie. Zdjęcie wykonane z węzła w Mieszkowie w kierunku Poznania.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE