Reklama

Pierwszy poród na nowym oddziale położniczym jarocińskiego szpitala

Opublikowano:
Autor:

Pierwszy poród na nowym oddziale położniczym jarocińskiego szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na profilu jarocińskiego szpitala w mediach społecznościowych opublikowany został post informujący o pierwszych narodzinach w przeniesionym oddziale położniczym.

 

 

„Przedstawiamy Wam Gaję - pierwsze dziecko, które urodziło się na nowym oddziale położniczym. Dziewczynce i Mamie życzymy dużo zdrowia. Gratulujemy!”

 

W komentarzach zaraz pojawiły się wpisy:

 

„Zazdroszczę. Ja się nie załapałam na nowe. Zdrówka dla maleństwa i mamusi.”

 

 

Ktoś innych z kolei napisał:

 

 

„Super, czyli my też już się załapiemy.”

 

 

Trzy oddziały jarocińskiego szpitala - ginekologia, położnictwo i noworodkowy - przeprowadziły się do nowo wybudowanej części lecznicy [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Tam pacjentki mają do dyspozycji diametralnie inne, nowocześnie urządzone pomieszczenia.

 

- Przygotowaliśmy dwuosobowe pokoje z oddzielnymi węzłami sanitarnymi - łazienką i ubikacją. A sala cięć cesarskich usytuowana została bezpośrednio obok bloku porodowego - wymienia dr n. med. Włodzimierz Budzyński. Wszystkie pomieszczenia tej części szpitala objęte są centralną klimatyzacją.

 

 

Szef medyczny szpitala już zapowiada, że od wtorku - 26 maja, czyli od Dnia Matki, w naszej lecznicy możliwe będą porody rodzinne.

 

 

- Jesteśmy w stanie zapewnić pełne bezpieczeństwo tak pacjentce, jak i osobie towarzyszącej i personelowi. Do dyspozycji będą wszystkie wymagane środki ochrony osobistej. Poza tym osoba towarzysząca będzie wchodziła na oddział zupełnie innym wejściem. Dzięki temu drogi z innymi osobami z oddziału nie będą się krzyżowały. Zachowaniu bezpieczeństwa sprzyja również to, że będziemy mieli dwie oddzielne sale porodowe - tłumaczy dr n. med. Włodzimierz Budzyński.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE