Reklama

Pierwszy jarociński półmaraton

Opublikowano:
Autor:

Pierwszy jarociński półmaraton - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ruszyły zapisy do pierwszego jarocińskiego półmaratonu RockRun Jarocin 2015. Bieg odbędzie się 20 września. Start i meta zlokalizowane będą na jarocińskim stadionie.

Organizatorem biegu jest stowarzyszenie RockRun Jarocin. - Coraz więcej osób biega, także u nas. Pierwszym naszym pomysłem było zorganizowanie w Jarocinie biegu na 10 km. Później zaczęliśmy rozmawiać o półmaratonie. Ostatecznie uznaliśmy, że będzie można pobiec na obu dystansach - mówi Robert Cieślak - prezes stowarzyszenia RockRun Jarocin, organizatora imprezy, na co dzień prezes JFPK. W skład zarządu stowarzyszenia wchodzą również Mateusz Boruta - menager spółki Jarocin Sport oraz radny miejski Przemysław Masłowski.

Zapisy do obu biegów prowadzone są poprzez formularz na stronie internetowej www.rockrun.pl (link do rejestracji można także znaleźć na facebooku stowarzyszenia RockRun.

Pakiet startowy, w skład którego wchodzą m.in. okolicznościowa koszulka, pamiątkowy medal, zaproszenie na pasta party, napoje i owoce na trasie oraz jedzenie na mecie, kosztuje niezależnie od dystansu - 60 zł (do 31 lipca, później zdrożeje do 80 zł).

W biegu mogą wystartować osoby pełnoletnie oraz młodzież powyżej szesnastego roku życia z pisemną zgodą rodzica lub opiekuna.

Limit czasowy w półmaratonie wynosić będzie 3 godziny, a na 10 km - 2 godziny. - Liczymy na udział wielu osób, zwłaszcza z Jarocina i okolic, dlatego limit czasowy w biegu na 10 km jest trochę wyższy, niż w innych tego typu imprezach - mówi Przemysław Masłowski.

Trasa biegu prowadzić będzie ze stadionu, w kierunku Żerkowa przez Annapol, Wilkowyję, Łuszczanów i z powrotem do Jarocina.

- To będzie duże wydarzenie. Po raz pierwszy w Jarocinie organizujemy półmaraton. Skala tego przedsięwzięcia jest ogromna, dlatego chcielibyśmy zaprosić inne stowarzyszenia, organizacje do współpracy. Potrzebować także będziemy wolontariuszy do pomocy na trasie i na mecie. Chętni mogą zgłaszać się do naszego stowarzyszenia - zaprasza Mateusz Boruta, menager spółki Jarocin Sport, partnera biegu.

- Po biegu planujemy także zorganizować koncert rockowy. Chcielibyśmy też zaprosić rockowe zespoły amatorskie, które chciałyby zagrać na RockRun. Chcielibyśmy, żeby te zespoły nie grały w jednym miejscu, ale na całej trasie. Prosimy o kontakt przez naszą stronę internetową - dodaje Przemysław Masłowski.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE