Reklama

Reklama

Pięć konkursów i prawie 60 tysięcy złotych. Dla kogo?

Opublikowano: śr, 2 wrz 2020 16:00
Autor:

Pięć konkursów i prawie 60 tysięcy złotych. Dla kogo?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocińskie starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie. Projekt znalazł się na 2 miejscu listy rankingowej i uzyskał nieco ponad 35 tysięcy złotych na realizację. Powiat dołoży kolejne ponad 23 tysiące i ogłosi 4 konkursy i quiz.

 

Jarociński projekt „Powiatowy Piknik Ekologiczny - Z Ekologią na Ty” znalazł się na 2 miejscu listy wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z edukacją ekologiczną.

 

Tym samym uzyskał finansowe wsparcie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu w wysokości 35 tysięcy 100 złotych. A, że koszt całego projektu wynosi 58 tysięcy 500 złotych, resztę dołoży organizator przedsięwzięcia, czyli powiat.

 

- Powiat jarociński od kilku lat prowadzi kampanię proekologiczną, której celem jest zainteresowanie mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży ideą ochrony środowiska oraz zachęcenie ich do podejmowania działań w tym zakresie na przykład poprzez prawidłowe segregowanie odpadów, recykling, czy wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii - zaznacza starosta Lidia Czechak.

 

 

I dodaje:

 

- Od lat z budżetu powiatu ponoszone są wydatki związane z organizowaniem konkursów z wiedzy ekologicznej w ramach dochodów pochodzących z opłat i kar środowiskowych. Realizowane przez nas działania proekologiczne zostały docenione przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Poznaniu. Na podstawie złożonego wniosku o przyznanie dotacji w wys. 35.100,00 zł w tym roku zorganizowanych zostanie jeszcze więcej działań proekologicznych, w tym konkursów z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców. Zatem zachęcam do ich udziału.

 

 

Celem projektu jest przede wszystkim edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży z naszego terenu w zakresie promowania działań podejmowanych na rzecz ochrony powietrza oraz podniesienie świadomości ekologicznej młodego pokolenia.

 

Organizatorzy mają nadzieję, że projekt wykształci w uczniach - bo do nich jest adresowany - postawę szacunku do przyrody. Zwiększy ich odpowiedzialność za jej stan, zmieni nawyki i uwrażliwi na przyrodę. A także rozbudzi zainteresowania przyrodnicze i ekologiczne.

 

Poza tym wszystkim jednak przedsięwzięcie ma zapewnić mnóstwo pozytywnych emocji i dobrej zabawy połączonej z edukacją ekologiczną.

 

Co zostanie zorganizowane za prawie 60 tysięcy złotych? Otóż przewidziane są konkursy o tematyce ekologicznej z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców:

- konkursu „Oswajamy OZE”,

- konkursu „Śmieciom - STOP!” Dla lasu. Dla ludzi. Śmieciom STOP!,

- konkursu plastycznego „Moje EcoMiasto za 20 lat”,

- konkursu na najładniejszą piosenkę o tematyce ekologicznej,

- quiz na temat wiedzy ekologicznej.

Szczegółów należy szukać na stronie internetowej powiatu jarocińskiego.

 

Rozstrzygnięcie rywalizacji oraz wystawę prac konkursowych zaplanowano podczas I Powiatowego Pikniku Ekologicznego „Z Ekologią na Ty”.

 

Starostwo zastrzega jednak, że „biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, zaplanowane wydarzenie może przybrać inną formę realizacji”.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.