Reklama

Parowozownia tętni dziś życiem. Ruch nie tylko na torach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Parowozownia tętni dziś życiem. Ruch nie tylko na torach [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Przejażdżki nowoczesnymi lokomotywami i możliwość zwiedzania starego parowozu to tylko niektóre atrakcje Festynu Kolejowego, który odbywa się dzisiaj w Parowozowni.

 

 

Imprezę co roku organizuje Towarzystwo Kolei Wielkopolskiej, które prowadzi w Jarocinie placówkę muzealną. Członkowie stowarzyszenia chcą jak najwięcej ocalić z myślą o przyszłych pokoleniach. Sprowadzają więc wagony, elementy wyposażenia kolejarzy i pociągów. Sami je remontują i przywracają im dawną świetność. Na każdym corocznym festynie odbywa się zbiórka funduszy na renowację parowozu. Choć nie będzie to łatwe, członkowie TKW chcieliby w przyszłości sami organizować przejazdy pociągiem retro. 

 

 

Na miejscu były też stoiska gastronomiczne, miejsce zabaw dla najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się makiety kolejowe, które wystawiono w jednej z hal. Piękna pogoda sprawiła, że z możliwości spędzenia sobotniego popołudnia w Parowozowni skorzystało wiele osób, w tym wiele rodzin z dziećmi. Dla wielu rodziców i dziadków był to sentymentalny powrót do przeszłości. Festyn zaplanowano do godz. 18.00. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE