Reklama

Ostatnia szansa, żeby się wypowiedzieć na temat budowy nowego łącznika w Golinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Sołectwo Golina Stefanów

Ostatnia szansa, żeby się wypowiedzieć na temat budowy nowego łącznika w Golinie - Zdjęcie główne

Ostatnia szansa, żeby się wypowiedzieć na temat budowy nowego łącznika w Golinie | foto Fot. Sołectwo Golina Stefanów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnia szansa, żeby się wypowiedzieć na temat budowy nowego łącznika w Golinie

W Golinie znowu „gorąco”. Mieszkańcy protestują. Są przeciwni nowym inwestycjom w ich miejscowości - budowie elektrociepłowni oraz nowego łącznika drogowego.

Po pierwsze obawiają się wpływu elektrociepłowni na środowisko, ich zdrowie i jakość życia. Dodatkowo niepokoją ich informacje o koncepcji budowy punktu załadunkowo-rozładunkowego przy PKP w Golinie. Przypuszczają, że ma on obsługiwać transporty odpadów do spalarni.

Ostatnia szansa, żeby się wypowiedzieć na temat budowy nowego łącznika w Golinie. Zdaniem mieszkańców projekt jest niekompletny

Z kolei, jeśli chodzi o nowy łącznik do terenów inwestycyjnych, uczestnicy akcji protestacyjnej podkreślają, że nie są przeciwni budowie samej drogi, podkreślają jednak, że projekt jest "niekompletny", ponieważ nie zawiera kilku elementów, bez których nie uda się wyprowadzenie ruchu ciężarówek z centrum Goliny.

Wymieniają między innymi: budowę ulicy Zagajkowej, przebudowę skrzyżowania z drogą krajową nr 15 i ulicy Dworcowej w stronę Starej Obry oraz nowego połączenia z ubojnią drobiu Farmio, które miałoby ominąć obszar zabudowany.   

Protestem mieszkańców Goliny zainteresowała się między innymi telewizja. Reportaż na ten temat wyemitowany został 21 maja w Teleskopie.

Ostatnia szansa, żeby się wypowiedzieć na temat budowy nowego łącznika w Golinie. Burmistrz konsultuje projekt nowego łącznika

W tej sytuacji burmistrz Jarocina ogłosił konsultacje społeczne w sprawie budowy nowego traktu. Zapytanych ma być ok. 750 osób (Golina liczy ok. 2.000 mieszkańców - przyp. red.).

- Jesteśmy przygotowani do realizacji tej ważnej inwestycji, ale jej wykonanie jest uzależnione od wyniku konsultacji. Jeśli mieszkańcy nie będą chcieli budowy alternatywnego połączenia do strefy, to pieniądze przeznaczymy na inne inwestycje w gminie - zaznacza burmistrz Adam Pawlicki.

Ostatnia szansa, żeby się wypowiedzieć na temat budowy nowego łącznika w Golinie. Jak to zrobić?

Konsultacje społeczne w sprawie budowy nowego łącznika drogowego do terenów inwestycyjnych w Golinie prowadzone będą tylko do jutra - 2 czerwca. Do 28 maja przebiegały one dwutorowo. Do tego terminu akredytowani przez burmistrza ankieterzy odwiedzali losowo wyznaczonych mieszkańców - ok. 750 osób i przeprowadzali badanie kwestionariuszowe.

Równolegle każdy zainteresowany przekazaniem swoich uwag i opinii mieszkaniec sołectwa może odwiedzić punkt konsultacyjny, który działa w Wydziale Planowania Strategicznego Urzędu Miejskiego w Jarocinie (ul. Kościuszki 15a).

I to można jeszcze zrobić, ale tylko do jutra 2 czerwca.

Tam też można się zgłosić w razie pytań i wątpliwości. Informacje udzielane są również pod numerem telefonu: 884-320-270, lub mailowo [email protected]

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy