Reklama

Ostatnia lekcja profesor Bronisławy Włodarczyk [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: sob, 27 lip 2019 19:10
Autor:

Ostatnia lekcja profesor Bronisławy Włodarczyk  [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kilkaset osób, w tym również delegacje z wieńcami oraz poczty sztandarowe, uczestniczyło w uroczystościach pogrzebowych Bronisławy Włodarczyk - emerytowanej dyrektorki Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, ale i założycielki oraz pierwszej prezes Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  

 

 

Mszę św. pogrzebowej w kościele św. Marcina przewodniczył ksiądz prałat Dariusz Matusiak, proboszcz parafii, który wygłosił kazanie. Eucharystię wraz z nim odprawiało dwóch wychowanków "ogólniaka": ksiądz Witold Kałmucki i ksiądz Marek Muzyka.

 

- Dzisiejsza lekcja pogrzebowa jest ostatnią lekcją pani profesor Bronisławy. Z całą pewnością patrzy na nas teraz i dziękuje za waszą obecność, wasze świadectwo. Dziękuje za wasze życie i waszą wiarę. Patrząc na nas wszystkich chce podziękować za wspólnie spędzone chwile. Ta ostatnia lekcja jest ważna dla nas wszystkich. (...) Pani profesor Bronisława była, jak ja ją poznałem, kobietą bardzo wyjątkową. Mogę tak powiedzieć to tym bardziej, że w ostatnich dniach słyszałem tyle pięknych świadectwo o naszej zmarłej siostrze. (...) Ktoś powiedział: "Posługiwała się bardzo dobrze językiem francuskim, ale jeszcze lepiej posługiwała się językiem szacunku dla człowieka". Była osobą bardzo wymagającą, ale nie tylko od uczniów, ale przede wszystkim od siebie. (...) Miała piękne serce jako żona, matka, nauczyciel i wychowawca - mówił w kazaniu ksiądz  Matusiak.

 

 

 

Dalsza część uroczystości rozpoczęła się o godz. 12.00, najpierw w kaplicy, a kilka minut później na cmentarzu komunalnym. Wśród złożonych wiązanek był też wieniec od Francuzów z zaprzyjaźnionego z Jarocinem miasta Libercourt. Pani Bronisława, która była nauczycielką języka francuskiego bardzo dbała o podtrzymywanie kontaktów z bliźniaczą miejscowością. Przez wiele lat była wiceprezesem  Stowarzyszenia Polska-Francja-Europa. W imieniu tej organizacji zmarłą pożegnał prezes Czesław Robakowski.

 

W ostatniej drodze Bronisławie Włodarczyk towarzyszyło, oprócz rodziny i krewnych, również duże grono nauczycieli i wychowanków jarocińskiego "ogólniaka". Byli też przedstawiciele wielu stowarzyszeń, szkół, a także władz powiatowych i gminnych.

 

Głos nad trumną zabrała również Dorota Andrzejewska, wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie. I w czasie kazania w kościele, i w czasie przemów nad grobem widać było, że wiele osób nie było w stanie powstrzymać łez. W intencji Bronisławy Włodarczyk zamówiono bardzo dużo mszy św., w tym 35 w parafii św. Marcina. Na zakończenie ksiądz Dariusz Matusiak podziękował - również w imieniu Seweryna Włodarczyka, męża zmarłej - wszystkim za obecność i poprosił o dalszą pamięć w modlitwie.

 

 

 

Wspomnienie o zmarłej ukaże się również w najbliższym wydaniu "Gazety Jarocińskiej".

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE