Reklama

Reklama

Ostatni dzień składania PIT-ów. Oto, co musisz wiedzieć

Opublikowano: pon, 1 maj 2017 06:02
Autor:

Ostatni dzień składania PIT-ów. Oto, co musisz wiedzieć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Tegoroczny okres rozliczenia podatku dochodowego za 2016 rok kończy się we wtorek - 2 maja. Tego dnia w jarocińskim urzędzie skarbowym czynna będzie tylko sala obsługi podatnika.W godzinach od 7.30 do 15.30 przyjmowane będą pisma, wnioski, podania, zgłoszenia rejestracyjne i aktualizacyjne podatników oraz zeznania roczne i inne deklaracje.

Urząd zapewnia także możliwość uzyskania informacji telefonicznej w zakresie rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych pod numerem (62) 505-60-11. Informację będzie można także uzyskać podczas osobistej wizyty w urzędzie na wyodrębnionym stanowisku.

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, składający PIT-36 i PIT-36L będą mogli przed złożeniem zeznania uzgodnić wpłaty dokonanych zaliczek na podatek dochodowy.

We wtorek - 2 maja można będzie wypełnić rozliczenie roczne oraz wysłać PIT przez internet. W razie problemów stosownego instruktażu udzieli pracownik urzędu. Chcąc skorzystać z pomocy, należy zabrać ze sobą informacje o uzyskanych dochodach i pobranych zaliczkach otrzymane od płatników za rok 2016 oraz dowód osobisty.

Jeżeli ktoś zamierza skorzystać z ulg podatkowych w rozliczeniu za 2016 r., to przed przyjściem do urzędu powinien ustalić kwoty przysługującej ulgi oraz zabrać niezbędne dane dotyczące zastosowania tych ulg, na przykład w przypadku ulgi z tytułu wychowywania dziecka - dane dzieci (PESEL lub imię, nazwisko i data urodzenia), w przypadku dokonania darowizny - dane identyfikacyjne i adres obdarowanego.

Jeśli z kolei podatnik chce przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego to powinien posiadać nr KRS wybranej organizacji. Można również wybrać OPP z udostępnionego na miejscu wykazu opublikowanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. W przypadku usługi wstępnie wypełnionego zeznania lub usługi rozliczenia zeznania na podstawie wniosku PIT-WZ należy znać adres swojej skrzynki elektronicznej (adres e-mail).

Pracownicy urzędu skarbowego uprzedzają też, że w celu podpisania zeznania składanego przez internet niezbędne będą „dane autoryzujące”, czyli kwota przychodu z zeznania lub rocznego obliczenia podatku za rok 2015.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.