Reklama

Orszak Trzech Króli w Jarocinie, Jaraczewie i Twardowie [ZOBACZ PROGRAM]

Opublikowano:
Autor:

Orszak Trzech Króli w Jarocinie, Jaraczewie i Twardowie [ZOBACZ PROGRAM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Już w poniedziałek 6 stycznia ulicami ponad 850 miejscowości w Polsce i 18 poza granicami kraju przejdą Orszaki Trzech Króli. Na naszym terenie zaplanowano je m.in. w Jarocinie, Jaraczewie i Twardowie.

 

 

 

Tym razem Orszaki Trzech Króli przejdą pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. “Będziemy dziękowali za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu; cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień” - informują organizatorzy.

 

 

W Twardowie Orszak Trzech Króli przejdzie po raz pierwszy. Uczestnicy zbiorą się o godz. 10.30 przed remizą strażacką. Tam odbędzie się wspólne kolędowanie. Mieszkańcy otrzymają śpiewniki, korony i kolorowe balony. Później przejdą do pobliskiego kościoła na mszę świętą, w trakcie której zostaną przedstawione jasełka. Orszak to wspólne przedsięwzięcie społeczności Szkoły Podstawowej w Woli Książęcej oraz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Twardowie.

 

W Jarocinie przemarsz orszaku połączony jest zawsze ze wspólnym kolędowaniem. Początek o godz. 14.00 przed kościołem Chrystusa Króla. Przejdą ulicami: Paderewskiego, Wrocławską, Wolności i Śródmiejską na jarociński rynek, gdzie odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd. [ZOBACZ TUTAJ]

 

W Jaraczewie uczestnicy zbiorą się o godz. 15.00 na Targowisku Miejskim. Dziesięć minut później grupa wyruszy ulicami Kolejową i Jarocińską do parku. Wspólne kolędowanie rozpocznie się o godz. 15.30. Wszyscy uczestnicy otrzymają słodkie upominki i ciepłe napoje. Orszak Trzech Króli odbędzie się tutaj po raz drugi.

 

 

Orszak Trzech Króli to nie tylko uliczne jasełka, które odbywają się co roku 6 stycznia w Święto Trzech Króli, ale również szczególna „wartość dodana” – całoroczna, bogata oferta edukacyjna, kulturalna i artystyczna skierowana za pośrednictwem szkół, świetlic, organizacji harcerskich i innych placówek do dzieci i młodzieży na każdym etapie wiekowym i rozwojowym - od przedszkola do liceum. Fundacja Orszak Trzech Króli wspiera szkolne teatry, chóry, kluby odtwórstwa historycznego. Fundacja jest także organizatorem świetnie już rozpoznawalnych, ogólnopolskich konkursów: na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, konkursu plastycznego i fotograficznego. Zapewnia też co roku papierowe korony, naklejki z logo akcji oraz śpiewniki. 

 

 

A czy w Waszej miejscowości odbędzie się również Orszak Trzech Króli? Piszcie w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE