Reklama

Orszak Trzech Króli ulicami Jarocina [RELACJA WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Orszak Trzech Króli ulicami Jarocina [RELACJA WIDEO]  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Jarociński Orszak Trzech Króli. Orszak ulicami Jarocina. Orszak Trzech Króli 2018. VII Jarocińskie Kolędowanie

Jarociński rynek rozbrzmiewał kolędami, które śpiewali nie tylko wykonawcy z przedszkoli, zespołów parafialnych, szkół muzycznych i ogniska, ale także licznie zgromadzona publiczność. Najpiękniejsze polskie pieśni związane z Bożym Narodzeniem wykonało kilka pokoleń jarociniakow. W tym roku pogoda była bardzo odpowiednia na plenerowe kolędowanie. W zeszłym roku koncert odbywał się przy kilkunastostopniowym mrozie.

Głównym celem akcji zgodnie z założeniami inicjatorów miało być zachęcenie do rodzinnego świętowania i to założenie udało się znów Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin zrealizować. Orszak Trzech Króli wyruszył sprzed kościoła Chrystusa Króla, dlatego o znaczeniu święta Objawienia Pańskiego i całej ogólnopolskiej akcji, która w Polsce odbywała się po raz dziesiąty, a w Jarocinie - siódmy, mówił proboszcz parafii - ksiądz kanonik Rafał Sobieraj.

 

Nie zabrakło też papierowych koron, naklejek i okolicznościowych wydawnictw przygotowanych przez fundację koordynująca przedsięwzięcie na szczeblu ogólnopolskim. Na Rynku na uczestników oczekiwała Święta Rodzina z aniołami i pasterzami oraz żywymi zwierzętami. Kucyk, koza i króliki były atrakcją nie tylko dla najmłodszych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE