Reklama

Ograniczenie prędkości takie samo w dzień i nocy

Opublikowano:
Autor:

Ograniczenie prędkości takie samo w dzień i nocy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ważnie zmiany czekają kierowców.
Ministerstwo Infrastruktury opracowało projekt nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami. Został skierowany do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych.

 

Co przewiduje?

 

 

Ujednolicenie prędkości w obszarze zabudowanym. W Polsce na terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jednak od godziny 23.00 do 5.00 można jeździć z szybkością o 10 km/h wyższą.

 


Ministerstwo proponuje, aby ujednolicić dopuszczalną prędkość w dzień i w nocy. Miałaby wynosić 50 km/h.

 - Jeżeli kierowcy będą stosowali się do obowiązujących przepisów, to myślę, że to wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Szczególnie znaczenie będzie to miało w weekendy, kiedy w nocy jest większe natężenie ruchu. W tym czasie też jest sporo pieszych poruszających się wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych. Obniżenie prędkości o 10 km/h na godzinę nie będzie miało dużego wpływu na czas dojazdu do celu przez kierujących, a w razie jakiegokolwiek zdarzenia wpłynie na jego przebieg i skutki - mówi asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

 


To nie jedyna zmiana, jaką proponuje rząd. Zapowiedział zmiany przepisów odnośnie pieszych.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE