Reklama

Odeszła z urzędu. O niektórych powodach nie chce mówić

Opublikowano:
Autor:

Odeszła z urzędu. O niektórych powodach nie chce mówić - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Bożena Kubacka, szefowa wydziału oświaty w jarocińskim magistracie po trzynastu latach zrezygnowała z pracy.

Osoby związane z urzędem mówią, że powodem był konflikt osobowościowy między panią dyrektor a sekretarzem gminy Michałem Fijałkowskim. Obie strony nie chcą komentować tych doniesień, a Fijałkowski stwierdza: - Żałuję, bo to fajny fachowiec.

Wszystko zaczęło się od nowego schematu organizacyjnego, który od nowego roku funkcjonuje w magistracie. Cały urząd jest teraz na głowie jednej osoby - właśnie sekretarza Michała Fijałkowskiego. Z nowego porządku organizacyjnego zniknął wydział oświaty. Został on przekształcony w referat.

Tym samym zlikwidowano stanowisko dyrektora tego wydziału, którym była Bożena Kubacka. Urzędniczce zaproponowano objęcie kierownictwa referatu oświaty. - Pani Kubacka nie przyjęła tej propozycji. Miała oczywiście takie prawo. Ja szanuję jej decyzję - podkreśla Fijałkowski.

W tej sytuacji burmistrz Adam Pawlicki zaproponował Bożenie Kubackiej pracę w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. - Ja Bożenę bardzo cenię i szanuję. Wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze i jeśli ktoś opowiada jakieś bzdury, to nie jest to prawda - podkreśla włodarz gminy.

Kto teraz kieruje wydziałem, który będzie wprowadzał reformę jarocińskiej oświaty i jak wygląda schemat organizacyjny urzędu miejskiego - przeczytasz w najnowszym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE