Reklama

Reklama

Odebrali fajne nagrody za blisko 25 tys. kg odpadów

Opublikowano: pt, 11 wrz 2020 19:21
Autor:

Odebrali fajne nagrody za blisko 25 tys. kg odpadów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

92 placówki oświatowe z terenu 18 gmin prześcigało się w ilości zebranych puszek, nakrętek, baterii i telefonów komórkowych. Motywacją były atrakcyjne nagrody. Kto okazał się najlepszy?

 

Rozstrzygnięta została tegoroczna edycja konkursu proekologicznego „Region czysty na 6”. Organizatorem była spółka ZGO - Wielkopolskie Centrum Recyklingu.

 

Do rywalizacji przystąpiło 92 placówki oświatowe z terenu 18 gmin, które wchodzą w skład porozumienia międzygminnego i tym samym przywożą odpady do jarocińskiego ZGO-WCR.

 

Blisko 16 tysiącom uczniów udało się zebrać prawie 25 tysięcy kilogramów odpadów. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody.

 

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa i związane z tym zamknięcie placówek oświatowych, konkurs zakończył się na drugim etapie - w marcu, tuż przed ogłoszeniem obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych. Dlatego ilość zabranych przez uczniów odpadów była mniejsza, niż w ubiegłym roku.

 

W ramach rywalizacji do ZGO-WCR trafiły: aluminiowe puszki, plastikowe nakrętki, baterie, telefony komórkowe. Należy pamiętać, że każdy kilogram uzbieranych puszek i nakrętek to wartość 1 zł. W tym roku w ten sposób udało się pozyskać ponad 15 tys. zł, które ZGO przekaże na cel charytatywny wskazany przez uczestników konkursu.

 

Dla szkół najbardziej zaangażowanych w zbiórkę odpadów, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody: sprzęt multimedialny oraz wycieczki dla najlepszych klas. Przyznano je najlepszym w zbiórce szkołom z gminy Jarocin oraz najaktywniejszym uczniom.

 

- Chciałbym wam pogratulować i życzyć wytrwałości w roku 2020/2021, bo przecież ogłosiliśmy już III edycję konkursu, do udziału w której serdecznie was zachęcam -stwierdził podczas uroczystego rozstrzygnięcia rywalizacji Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO-WCR.

 

 

Oprócz organizatorów swoje nagrody wręczył także burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

 

Uczniowie jarocińskich szkół nagrodzeni za zebranie największej ilości odpadów:

 

Grzegorz Zieliński z Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie, Tomasz Majchrzak ze Szkoły Podstawowej w Chrzanie, Olaf Glubiak ze Szkoły Podstawowej w Magnuszewicach, Wiktor Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Klęce, Oliwier i Oskar Pawlak ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie.

 

W II edycji konkursu „Region czysty na 6” łącznie zebrano ponad 130 kg telefonów komórkowych. Najlepszy wynik w tej kategorii uzyskała Szkoła Podstawowa w Komorzu Przybysławskim.

 

Placówki nagrodzone za najlepszy wynik w zebraniu surowców:

I. Przedszkole w Brzeziu (gm. Pleszew), nagroda - zestaw nagłaśniający.

II. Szkoła Podstawowa w Chrzanie (gm. Żerków), nagroda - projektor.

III. Zespół Szkół w Pięczkowie (gm. Krzykosy), nagroda - laptop.

 

Najlepsze placówki z gminy Jarocin:

I. Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie, nagroda - voucher o wartości 3.500 zł na wycieczkę z firmą Trans Pegaz.

II. Szkoła Podstawowa nr 3 w Jarocinie, nagroda - voucher o wartości 2.500 zł na wycieczkę z firmą Trans Pegaz.

III. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie, nagroda - voucher o wartości 1.500 zł na wycieczkę z firmą Trans Pegaz.

 

Nagrody za największą ilość zebranych puszek aluminiowych (łącznie ponad 1.160 kg):

- Zespół Szkół w Pięczkowie,

- Szkoła Podstawowa w Magnuszewicach. (nagroda - przedstawienie teatralne „Ala na tropach recyklingu” Fundacji na Rzecz Opakowań Aluminiowych RECAL).

 

NAGRODZENI UCZESTNICY KONKURSU

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Z ZGO:-))))

  To nagroda za wytrzymywanie smrodu .

 • rok temu | ocena +2 / -1

  Ahe

  Może nie w temacie, ale Gmino ogarnij się! W dobie pandemii nosicie do podpisu deklaracje na podwyżkę za śmieci. A pan który chodzi od domu do domu bez maseczki!!! Gratulacje !

 • rok temu | ocena +2 / -1

  Mieszkaniec

  Smród w całym jarocinie 11 września godziny wieczorne