Reklama

Odbiór azbestu w gminie Żerków. Można składać wnioski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Odbiór azbestu w gminie Żerków. Można składać wnioski - Zdjęcie główne

foto zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Żerków mogą składać wnioski na odbiór i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest.

Reklama

Gmina Żerków zawarła umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i pozyskała 125.000.00 zł na przedsięwzięcie "Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Żerków”. W związku z powyższym mieszkańcy zainteresowani bezpłatnym odbiorem azbestu ze swoich posesji mogą składać wnioski o odbiór i unieszkodliwianie odpadów.

Zbiórka azbestu na terenie gminy Żerków

Gmina zaznacza, że działania obejmują wyłącznie odbiór, transport i unieszkodliwienie wyrobów zdemontowanych i składowanych tymczasowo na terenie nieruchomości. Dofinansowanie nie obejmuje kosztów zakupu i montażu nowego pokrycia dachowego.

Należy również pamiętać, że wymiana pokrycia dachowego wymaga zgłoszenia wykonywania robót budowlanych polegających na remoncie istniejących obiektów budowlanych w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Z kolei każda wymiana pokrycia dachowego z płyt azbestowych, powinna być zgłoszona w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków.

Mieszkańcy zainteresowani zbiórką azbestu proszeni są o wypełnienie wniosku, który jest dostępny w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta i Gminy Żerków,  u sołtysów, a także do pobrania TUTAJ.

Wnioski należy składać do dnia 31 grudnia 2022 r. w następujący sposób:

  • osobiście w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków (parter) 
  • pocztą (decyduje data wpływu) 
  • drogą elektroniczną na adres: joanna.jaskowiak@zerkow.pl
  • epuap: UMIG_Zerkow/SkrytkaESP.

 

Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. 62 740 20 38.

Harmonogramu odbioru zostanie ustalony po zakończonym naborze. Mieszkańcy o dalszych krokach będą informowani na bieżąco - informuje żerkowski magistrat.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy