Reklama

Od dzisiaj wyższy abonament za wodę i ścieki

Opublikowano:
Autor:

Od dzisiaj wyższy abonament za wodę i ścieki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Stawki za wodę i ścieki w gminie Jarocin pozostały bez zmian w porównaniu z obecnie obowiązującymi. Od dzisiaj wzrosła za to tzw. opłata abonamentowa, co związane jest z przejściem na radiowe pomiary zużycia wody. Z dodatkowym wydatkiem muszą się liczyć ci, którzy posiadają wodomierze do wody bezpowrotnie zużytej np. w ogrodzie. Wzrost opłaty abonamentowej o 1,84 zł jest spowodowany jest m.in. przystosowaniem wodomierzy głównych do odczytów radiowych.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamierza do końca 2016 roku zupełnie odejść od pomiarów dokonywanych przez swoich pracowników w domu mieszkańców. Procedura będzie się odbywała drogą radiową, bez konieczności wchodzenia na posesje klientów. Za montaż nowych wodomierzy głównych PWiK nie będzie pobierał dodatkowych opłat, podobnie za ich wymianę dokonywaną co 5 lat.

Co innego w przypadku urządzeń służących do pomiaru ilości wody zużytej bezpowrotnie, np. podczas podlewania ogrodu. O dostosowanie takich wodomierzy klienci będą musieli zadbać we własnym zakresie. Nie będzie to tanie - zalegalizowanie i zaplombowanie podlicznika to wydatek rzędu 180 zł, sama nakładka radiowa kosztuje także powyżej 100 zł. - Istnieje możliwość rozłożenia kosztów na raty. Widząc, gdzie się kończy legalizacja, wymieniamy wodomierze główne i wysyłamy pisma do tych, którzy mają podliczniki. Na 9.000 wodomierzy w sumie tych klientów jest ok. 1.500. Niektórzy mieszkańcy potrafią zużywać niecały metr sześcienny tej wody na podlewanie w ciągu miesiąca. Czyli to jest kwestia kilku złotych. Każdy powinien sobie skalkulować, czy to się na pewno opłaca - proponuje Remigiusz Nowojewski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.

Z jego szacunków wynika, że przy niewielkim zużyciu wody do podlewania, wymiana urządzenia na radiowe zwróci się klientowi po 15 latach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE