Reklama

Obwodnica Jarocina oddana. Teraz planują przebudowę całej S11

Opublikowano:
Autor:

Obwodnica Jarocina oddana. Teraz planują przebudowę całej S11 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Po oddaniu do użytku nowej obwodnicy Jarocina Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje budowę kolejnych odcinków drogi S-11.

 

Inwestycja jest na etapie przygotowawczym. W związku z tym GDDKiA razem ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie zorganizowało spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli gmin Jarocin i Kotlin dotyczące „Studium korytarzowego drogi S-11”. W programie znalazły się między innymi informacje na temat planowanego przebiegu korytarzy S-11 na terenie każdej z gmin.

O postępie prac przygotowawczych do budowy S-11 była także mowa w trakcie obrad Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw „DROGA S11”, w którym uczestniczył starosta jarociński Teodor Grobelny.

Budowa drogi S-11 została wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Stanowi jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych łączących północ z południem naszego kraju (Kołobrzeg - Bytom). W większości ma przebiegać po obecnej drodze krajowej nr 11.

Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Województw „DROGA S 11” powstało w lipcu 2006 r. Podstawowym celem jest doprowadzenie do budowy drogi ekspresowej o długości 550 km przebiegającej przez 4 województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie oraz śląskie. Aktualnie do stowarzyszenia należy 57 członków i sympatyków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE