Reklama

Obowiązkowo będziemy zakrywać usta i nos

Opublikowano: wt, 14 kwi 2020 15:31
Autor:

Obowiązkowo będziemy zakrywać usta i nos - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od czwartku będzie obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

 

- To pozwala ochronić nie tylko nas, którzy będziemy nosili te maseczki czy chustki na twarzy, ale także innych przed nami - podkreśla minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

Do zakrycia się można będzie wykorzystywać szaliki, apaszki czy inne elementy garderoby.

 

- Apteki są zabezpieczone w maseczki, mamy ciągłe dostawy, nie powinno być problemu z ich zakupem - zapewniają farmaceuci na naszym terenie.

 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę, kupując maseczkę?

 

- Trzeba czytać metki i wybierać maseczki z możliwością prania w 60 stopniach - w takiej niszczony jest koronawirus oraz możliwością prasowania żelazkiem nastawionym na 90 stopni. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa w tej wielorazowej maseczce

 

- mówi jeden z farmaceutów prowadzących aptekę na terenie naszego powiatu.

Zestaw zawierający maseczkę i 10 filtrów kosztuje w jednej z aptek 16,50 zł. 10 wkładów uzupełniających - 4 zł.

 

- Dla pacjentów takie rozwiązanie jest najkorzystniejsze cenowo. Taki wkład powinno się wymieniać co ok. godzinę. Jeśli wracamy z zakupów, ściągamy maseczkę, wyrzucamy filtr, a maseczkę - jeśli jest jeszcze czysta, najlepiej od razu przeprasować, jeśli nie - od razu wyprać. Zakładamy nowy filtr i maseczka jest gotowa do użycia - tłumaczy farmaceuta. - Jeśli chodzi o maseczki jednorazowe - najlepiej by były one trójwarstwowe, z flizeliną, by była ta odpowiednia warstwa ochronna.

 

Dostępne są maseczki bardziej profesjonalne, ale one kosztują nawet kilkaset złotych.

Sprzedaż maseczek wprowadzają też niektóre markety. W dużych miastach stawiane są maseczkomaty, w których da się zakupić również płyny dezynfekcyjne oraz jednorazowe rękawiczki.

 

Bardzo ważne jest właściwe użytkowanie maseczek.

 

- Za każdym razem tłumaczymy pacjentowi, jak ma używać maseczki. Niestety, niektórzy używają tych jednorazowych... przez 10 dni. One były już żółte, brązowe, ale twardo, nosili je, bo oni wiedzą lepiej - mówi jeden z farmaceutów.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE