Reklama

O regionie z pasją w nowomiejskiej bibliotece [GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

O regionie z pasją w nowomiejskiej bibliotece [GALERIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nowe Miasto nad Warta. Gmina Nowe Miasto nad Warta. Klub Regionalistyczno-Krajoznawczy.

 

 

29 lipca odbyło się spotkanie organizacyjne Klubu Regionalistyczno-Krajoznawczego. Pisaliśmy o tym również tutaj. Powstał on przy Bibliotece Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą. W zebraniu wzięło udział ponad 20 osób. Co ciekawe swoją chęć udziału w kolejnych spotkaniach zgłosiło kilka kolejnych osób.

 

 

Klub skupia lokalnych historyków, regionalistów, fotografów, a przede wszystkim miłośników regionu. Głównie będą się oni skupiać się na tworzeniu i gromadzeniu opracowań, fotografii, map, broszur i innych źródeł. Wszystko po to, aby dokumentować historię gminy i okolicy.

 

Klubowicze zamierzają tworzyć kolekcję zbiorów, również tę w wersji cyfrowej, związaną z lokalnym dziedzictwem. Przed nimi więc liczne spotkania, rozmowy z mieszkańcami i dokumentowanie wszystkich wspomnień. Do działań organizacji zostanie również włączona młodzież i dzieci. Organizacja włączy się także w realizację wielu zadań założonych w innym projekcie, którego realizacja jest możliwa dzięki darowiźnie Fundacji Orlen w ramach programu Moje miejsce na Ziemi.

 

 

Kolejne spotkanie Klubu Regionalistyczno-Krajoznawczego zaplanowane zostało na 26 sierpnia o godz. 17.00. Tym razem odbędzie się ono w filii bibliotecznej w Boguszynie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE