Reklama

O krok od tragedii. Był tak pijany, że nie zauważył szlabanu kolejowego

Opublikowano:
Autor:

O krok od tragedii. Był tak pijany, że nie zauważył szlabanu kolejowego     - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Policja. Ruch kołowy. Pijani kierowcy.Ten kierowca zapewne będzie należał do rekordzistów wśród pijanych uczestników ruchu drogowego, zatrzymanych w ostatnim czasie na terenie powiatu jarocińskiego.

 

Był kompletnie pijany wsiadł za kierownicę opla astry. W podróż wybrał się w poniedziałek przed godziną 14.00.

  - Jadąc z Zakrzewa w kierunku Witaszyc mężczyzna minął się z policyjnym radiowozem. Policjanci od razu zwrócili uwagę na nierówny tor jazdy astry i zawrócili. Zbliżając się do opla zauważyli, że jego kierowca wjeżdża na przejazd kolejowy pomimo iż sygnalizacja świetlna wskazywała kolor czerwony a szlabany były w połowie opuszczone. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany do kontroli – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

    
Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy opla. Urządzenie do pomiaru ilości alkoholu w wydychanym powietrzu pokazało 3,7 promila. W czasie kontroli okazało się, że 46-latek z gminy Koźmin Wielkopolski nie posiada prawa jazdy.     

 

 

Mężczyźnie przedstawiono zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Mężczyzna poniesie także odpowiedzialność za popełnione wykroczenia.
 

 

 

 

 

Podczas akcji „Znicz” 26-latek z gminy Jarocin wjechał w Golinie w ogrodzenie posesji, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. 

Ważna informacja.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE