Reklama

Nudzisz się w wakacje? To propozycje dla Ciebie

Opublikowano:
Autor:

Nudzisz się w wakacje? To propozycje dla Ciebie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin, Stowarzyszeniem Jarocin XXI i redakcją „Gazety Jarocińskiej” zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w maratonie konkursowym, który doprowadzi nas 5 września do finału.

To wyjątkowy maraton, kierowany do wszystkich spragnionych poszukiwaczy przygód, wyzwań i spędzających aktywnie czas z książką w plecaku. Jego podsumowanie odbędzie się podczas wspólnego rodzinnego rajdu rowerowego „Zielony Odjazdowy Bibliotekarz” przeprowadzonego szlakami turystycznymi z centrum Jarocina do Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. Do zdobycia są atrakcyjne nagrody, m.in. czytniki do e-booków i rowerowe zestawy.

„Leśna zabawa słowem”

Zadaniem uczestników tego konkursu jest ułożenie minimum 6-wersowego wiersza przedstawiającego pracę leśnika i jego otoczenie - las. Można startować w trzech kategoriach: dzieci w wieku 7-12 lat, młodzież w wieku 13-19 lat i dorośli powyżej 19 lat. Prace wraz z odpowiednim oświadczeniem o prawach autorskich do dzieła należy dostarczyć w opisanych kopertach z dopiskiem „KONKURS - WIERSZ” do biblioteki „Pod Ratuszem” do 14 sierpnia. W każdej kategorii przewidziano trzy nagrody o wartości od 60 do 150 zł. Więcej informacji i wzór załącznika znajdują się na stronach www.jarocin.poznan.lasy.gov.pl, www.jarocinska.pl.

„10 choinek na 10-lecie Wieści z Lasu”

To zadanie przeznaczone jest dla najmłodszych w dwóch grupach wiekowych: 3 - 5 lat oraz 6 - 12 lat. Należy wykonać pracę plastyczną dowolną techniką, w formacie A3, przedstawiającą leśnika przy pracy. Komisja konkursowa będzie oceniać pomysłowość, estetykę, wykorzystane techniki plastyczne, zgodność z przedmiotem konkursu. Dziesięć najlepszych prac zostanie nagrodzonych kuponami upoważniającymi do odbioru nagród (drzewek świerkowych) w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia. W planach jest też wystawa dzieł. Należy je dostarczyć w opisanych kopertach z dopiskiem „KONKURS - LEŚNIK” do 14 sierpnia 2015 r. do biblioteki „Pod Ratuszem”.

„Rowerowa trasa marzeń”

Zadaniem uczestników (indywidualnych lub grup do 10 osób) jest zorganizowanie wycieczki rowerowej w dowolnym rejonie Ziemi Jarocińskiej i obszaru Nadleśnictwa Jarocin na łącznym dystansie minimum 20 kilometrów (dystans ten można dzielić na odcinki). Po zakończonej wycieczce lub kilku wyprawach należy przysłać do „Gazety Jarocińskiej” (ul. Kasprzaka 1 a, 63-200 Jarocin) mapkę trasy wraz ze sprawozdaniem, zawierającym opisy wycieczek, najciekawszych krajoznawczo miejsc, zabytków, śladów kultury ludowej, miejsc pamięci, itd. Dodatkowo punktowane będą pomniki przyrody. Prace prosimy nadsyłać w postaci kronik. Sprawozdania redakcja przyjmuje do 14 sierpnia 2015 roku. Najciekawsze prace zostaną wykorzystane podczas wystawy w czytelni „Pod Ratuszem. Informacje i relacje z przebiegu konkursu będą publikowane na łamach „Gazety Jarocińskiej”.

„Zielone selfie”

Konkurs jest adresowany dla wszystkich chętnych, miłośników przyrody Ziemi Jarocińskiej i selfie. Należy wykonać fotografię cyfrową sobie z dowolnie wybranym oryginalnym numerem „Wieści z lasu” w leśnej aranżacji. Fotografie powinny posiadać jednego autora i być wykonane samodzielnie przez uczestnika konkursu. Jedna osoba może zgłosić na konkurs tylko jedną fotografię. Zdjęcie powinno być zapisane w dowolnie wybranym uniwersalnym formacie (jpg, tiff, png). Jego rozmiar nie powinien przekraczać 10 MB. Należy je dostarczyć do 14 sierpnia 2015 r. drogą mailową na adres: turystyka@jarocin.pl. W temacie należy wpisać „ZIELONE SELFIE”, a w treści wiadomości podać swoje dane i w przypadku uczestnika niepełnoletniego - skan lub fotokopię podpisanej przez rodziców lub opiekunów zgody. Dzieło można dostarczyć także na dowolnym nośniku cyfrowym (CD/DVD, pendrive-USB) pod adres: Filia nr 1 „Pod Ratuszem” ul. Rynek-Ratusz, 63-200 Jarocin. Pod uwagę będą brane oryginalność, kreatywność i pomysłowość oraz zgodność z przedmiotem konkursu. Jury nagrodzi trzy najlepsze zdjęcia, a nagrodami będą: czytnik do ebooków, zestaw dla rowerzysty i zestaw dla grzybiarza (o wartości od 150 zł do 400 zł brutto).

Regulaminy wszystkich konkursów są dostępne TUTAJ. Ogłoszenie wyników konkursów i rozdanie nagród odbędzie się 5 września 2015 r. w Czeszewie podczas rajdu rowerowego organizowanego w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia „Wieści z Lasu”, projektu „Regał na nudę” i akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Kampanii partnerują: „Gazeta Jarocińska”, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Stowarzyszenie Jarocin XXI

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE