Reklama

Nożownik zabił dwie osoby. Dwie inne, w tym kobietę w ciąży, ciężko ranił. Noworodek walczy o życie

Opublikowano:
Autor:

Nożownik zabił dwie osoby. Dwie inne, w tym kobietę w ciąży, ciężko ranił. Noworodek walczy o życie   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 

- Na obecnym etapie śledztwo dotyczy zabójstwa dwóch osób w wieku 59-lat i kwalifikacją w tym konkretnym przypadku objęte jest zabójstwo tych osób z motywacją zasługującą na szczególnie potępienie - mówi prokurator Maciej Meler, rzecznik PO w Ostrowie Wlkp. -Te znamiona skutkują taką procesową konsekwencją, że zagrożenie rozpoczyna się w tym konkretnym przypadku od 12 lat, 25 lat bądź karą dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Prokurator prowadzący postępowanie wraz z policyjnymi technikami przeprowadził oględziny miejsca zbrodni. Zdecydował też o zabezpieczeniu zwłok zamordowanych osób do sekcji. Badanie ma wykonać Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

 

Śledczy odwiedzili również dom rodzinny zatrzymanego w sprawie 22-latka. Młody mężczyzna, mieszka na jednym z jarocińskich osiedli. Nigdy wcześniej nie był notowany w policyjnych statystykach. Portalowi udało się dotrzeć do osób, które znały domniemanego sprawcę zabójstwa.

Wiadomo, że lubił sport, szczególnie kulturystykę. - Pamiętam go ze szkoły, był raczej cichy, na uboczu. Potem, po szkole średniej zaczął chodzić na siłownię, mocno "przypakował", zmienił się - opowiada jeden z mieszkańców.

Jak udało nam się dowiedzieć 22-latek ukończył jarocińska szkołę o profilu policyjno-prawnym.

Sąsiedzi zamordowanych nie kryją szoku. - Takie coś, to wydawało się, że tylko filmie może się zdarzyć… Brak słów. To byli dobrzy, uczynni ludzie - mówi jedna z sąsiadek.

 

[AKTUALIZACJA 19:50]

22-latek usłyszał cztery zarzuty.

- Dwa dotyczą zabójstwa małżeństwa w wieku 59-lat,  a dwa kolejne usiłowania zabójstwa kobiety i nienarodzonego dziecka. Prokurator ujął w kwalifikacji znamię motywacji sprawcy jako działającego z motywacją zasługującą na szczególne potępienie - mówi prokurator Maciej Meler, rzecznik PO w Ostrowie Wlkp.


 Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów.  Złożył wyjaśniania, ale nie chciałbym się szczegółowo do nich odnosić, ponieważ trwa ich weryfikacja - opisuje prokurator.

[21:55]

Wieczorem w domu w którym doszło do morderstwa odbyły się czynności procesowe z udziałem podejrzanego 22-latka. Policja szczelnie obstawiła cały teren. Wizję lokalną nadzorował prokurator.

 

Podobnie jak rano na miejscu znów zjawiły się telewizyjne kamery, w tym ekipa z dronem. [ZOBACZ ZDJĘCIA w naszej galerii].

 

Podejrzany o podwójne zabójstwo pokazywał śledczym jak dostał się do budynku, a potem jak dokonywał kolejnych zbrodni. Niewykluczone, że jutro mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany.

 

[AKTUALIZACJA 16 marca 14:50]  
     
 Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim postanowił o tymczasowym aresztowaniu 22-latka z  Jarocina.    

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE