Reklama

Nowy właściciel gorzelni, stary problem

Opublikowano: pt, 3 kwi 2015 13:33
Autor:

Nowy właściciel gorzelni, stary problem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gorzelnia w Górze ciągle w kręgu zainteresowań.

Kradzieżą metalowych kadzi i stanem technicznym dawnej gorzelni w Górze w dalszym ciągu zajmują się Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz policja. Do komendy powiatowej w Jarocinie wpłynęło kilka tygodni temu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego już właściciela obiektu. - Będzie wniosek skierowany do sądu o ukaranie z art. 110 i 113 Ustawy o ochronie zabytków, czyli o niezabezpieczenie w należyty sposób obiektu oraz niepowiadomienie konserwatora zabytków o uszkodzeniu lub zniszczeniu mienia - wyjaśnia Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Zmiana właściciela dawnej gorzelni nie spowodowała, że wojewódzki konserwator zabytków zakończył swoje postępowanie. W ostatnim czasie urzędnicy przeprowadzili kontrolę, by potwierdzić wstępne ustalenia o dewastacji budynku.

O wystawienie jakiego nakazu będą zabiegać pracownicy Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków? M.in. o tym przeczytasz w aktualnym numerze "Gazety Jarocińskiej".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE