Reklama

Nowy DPS w Kotlinie ma być gotowy do września, ale już robi wrażenie

Opublikowano:
Autor:

Nowy DPS w Kotlinie ma być gotowy do września, ale już robi wrażenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

We wrześniu powinny się zakończyć prace adaptacyjne w budynku, który ma być nową siedzibą Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie.

Zaawansowanie robót przy adaptacji budynku sprawdzili ostatnio radni powiatowi. - Naprawdę robi wrażenie - komentowali zwiedzane pomieszczenia.

Kupiony przez powiat w 2012 r. biurowiec po Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej kosztował ponad 5 mln zł. Uzasadnieniem transakcji było odzyskanie przez spadkobierców - rodzinę Draheimów - nieruchomości w Zakrzewie, która na razie jeszcze jest siedzibą DPS-u.

Przez pierwsze dwa lata w obiekcie nic się nie działo. Powiat nie miał pieniędzy na rozpoczęcie adaptacji. Pierwsze środki - nieco ponad 1 mln zł - zostały pozyskane z funduszy norweskich.

Przetarg na wykonanie modernizacji, który został ogłoszony w 2014 r., wygrała miejscowa firma - Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Stanisława Hadrzyńskiego z Kotlina. Prace wyceniono na 9,5 mln zł.

Zadanie zostało podzielone na 5 etapów, z czego do tej pory planowo wykonano dwa - na łączną kwotę niecałych 4 mln zł. W tegorocznym budżecie powiatu na adaptację budynku w Kotlinie zarezerwowanych jest ponad 7 mln 700 tys. zł. Nowy DPS przewidziany jest na 150 pensjonariuszy. W Zakrzewie jest ich 110. Przeprowadzka do Kotlina planowana jest jeszcze w tym roku.

W jakich warunkach będą mieszkały pensjonariuszki nowego DPS-u - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE