Reklama

Nowy budżet gminy pod choinkę. Czy znajdziesz tam coś dla siebie?

Opublikowano:
Autor:

Nowy budżet gminy pod choinkę. Czy znajdziesz tam coś dla siebie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na pięć dni przed świętami Bożego Narodzenia przewodniczący Rady Miejskiej Jarocina zwołał posiedzenie, które jest jednym z ważniejszych w roku. W programie projekt budżetu gminy na 2019 rok.

 

W wyniku jesiennych wyborów samorządowych w gminie Jarocin nie zmieniła się władza. Burmistrzem jest nadal Adam Pawlicki, a większość w radzie miejskiej ma kierowane przez niego ugrupowanie Ziemia Jarocińska.

 

 

Dlatego projekt przeszłorocznego budżetu gminy, nad którym radni pracowali w ostatnim czasie w komisjach, został opracowany przez ekipę, która cały czas jest u sterów gminy.

 

W czasie sesji, której program został zdominowany przez sprawy budżetowe, radni usłyszą opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej i komisji rewizyjnej rady miejskiej na temat projektu przyszłorocznej gospodarki finansowej gminy. Przewidziana jest także dyskusja na ten temat.

 

Poza tym w programie posiedzenia są projekty uchwał dotyczące programu pomocy społecznej oraz ochrony środowiska. Radni będą głosować nad regulaminem dostarczania wody i odprowadzenia ścieków a także nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek położonych w obrębie geodezyjnym Bogusław - Kasztanowa.

 

W czasie obrad radni ustalą również warunki udzielania i stawki procentowej bonifikaty dla mieszkańców gminy od opłaty jednorazowej za przekształcenie użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności.

 

Posiedzenie rady miejskiej odbędzie się w czwartek - 20 grudnia w sali sesyjnej jarocińskiego Ratusza, początek o godz. 9.00. Wstęp wolny.

 

ZOBACZ NAJNOWSZE ŚWIĄTECZNE WYDANIE GAZETY JAROCIŃSKIEJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE