Reklama

Nowomiejska biblioteka organizuje konkurs pięknego czytania

Opublikowano: ndz, 1 maj 2022 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto Filia w Chociczy zaprasza uczniów klas II i II szkół podstawowych z terenu gminy do udziału w konkursie pięknego czytania.

Reklama

Piękne czytanie w Nowym Mieście. Konkurs

Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto Filia w Chociczy zaprasza uczniów klas II i II szkół podstawowych z terenu gminy do udzialu w konkursie "Mistrz pięknego czytania. Dzewiętnastowieczne bajki". Konkurs odbędzie się w ramach zadania "Pięknośc twą widzę i opisuję" - spotkania z polskim romantyzmem. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty - dodaj do ulubionych.

Cele konkursu:

  • doskonalenie umiejętności czytania,
  • popularyzacja literatury XIX wieku,
  • propagowanie idei głośnego czytania,
  • sztuka interpretacji tekstu,
  • stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności,
  • uczelnie rywalizacji w miłej atmosferze.
 

Jak się zgłosić?

Reprezentantów należy zgłosić mailowo ([email protected]) lub telefonicznie (tel. 61 287-51-76) oraz dostarczyć formularz zgłoszeniowy (do pobrania TUTAJ) najpóźniej do 5 maja. Tytuły czytanych tekstów należy zgłosić do 13 maja.

 

Regulamin konkursu pięknego czytania w Nowym Mieście

Konkurs odbędzie się w czwartek 19 maja o godz. 10 w sali GOK-u

Każda klasa może wytypować 2 uczniów, których należy zgłosić do 5 maja.

Uczestnicy konkursu zobowiązani się do przygotowania fragmentu lub całości dziewiętnastowiecznej bajki z bibliografii dołączonej do regulaminu, wypożyczonej z nowomiejskiej biblioteki, jej filii w Boguszynie lub Chociczy lub pobranej z portalu Wolne Lektury. Głośne czytanie nie może przekraczać 3 minut. Uczestnik przychodzi na konkurs ze swoim tekstem. 

Konkurs będą poprzedzały obowiązkowe warsztaty prowadzonę przez Emilię Kucz - aktorkę, logopedkę, absolwentkę filologii polskiej na UAM w Poznaniu. Warsztaty odbędą się w piątek 6 maja w czytelni biblioteki w Nowym Mieście w dwóch grupach - klasy II w godzinach 15-16, klasy III w godzinach 16.15-17.15

 

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy