Reklama

Reklama

Nowe wyposażenie dla druhów z OSP w Klęce i Wolicy Koziej

Opublikowano: ndz, 27 gru 2020 12:42
Autor:

Nowe wyposażenie dla druhów z OSP w Klęce i Wolicy Koziej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Nowe wyposażenie dla druhów z OSP w Klęce i Wolicy Koziej. Dwie jednostki OSP w gminie Nowe Miasto wzbogaciły się o sprzęt oraz specjalistyczne ubrania. Wszystko dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

 

Jednostkami, które zostały doposażone, są OSP w Klęce oraz Wolicy Koziej. Dla strażaków z Klęki zakupionych zostało dziesięć kompletów specjalnych ubrań. Koszt nowych mundurów wyniósł 27.780 zł.

 

 

Dofinansowanie z WFOŚiGW z udziałem również środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyniosło 25 tys. zł. Pozostała część kwoty - 2.700 zł została pokryta ze środków własnych OSP.

 

Nowe Miasto Rozbudują szkoły za przeszło 6,5 mln zł.

 

Druhowie z OSP w Wolicy Koziej wzbogacili się o nowy agregat prądotwórczy o wartości 4.200 zł. W tym przypadku dofinansowanie ze wspomnianego źródła wyniosło 3.780 zł, natomiast pozostała kwota pokryta została ze środków własnych straży.

 

 

Starania o dodatkowe środki finansowe z „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w 2020. Część 2” gmina Nowe Miasto rozpoczęła w lipcu tego roku. W sumie złożonych zostało pięć wniosków, po jednym z każdej jednostki OSP w gminie.

 

Z wyremontowanych dróg już można korzystać.

 

 

 Wszystkie wnioski rozpatrzono pozytywnie, ale trafiły na listę rezerwową w związku z brakiem wystarczających środków. W listopadzie sytuacja uległa poprawie i dwa z nich otrzymały wsparcie. Nasze starania były konsultowane i poparte przez Komendę Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej - informuje Wiesław Schreiber, zastępca wójta.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.