Reklama

Nowe stawki podatków na posiedzeniu Rady Miejskiej Jarocina

Opublikowano: czw, 26 lis 2020 08:34
Autor:

Nowe stawki podatków na posiedzeniu Rady Miejskiej Jarocina - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocin. Rada Miejska Jarocina. Radni. Posiedzenie. Sesja. Program obrad. Podatki.

Przewodniczący Rajmund Banaszyński zwołał posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina. Odbędzie się ono w trybie nadzwyczajnym na wniosek wiceburmistrza Bartosza Walczaka. W programie znalazło się 20 punktów.

 

Kolejne posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina w trybie nadzwyczajnym. Zwołała je przewodniczący Rajmund Banaszyński. Wniosek o odbycie sesji skierował do niego wiceburmistrz Bartosz Walczak.

 

W programie znalazło się 20 punktów. Miedzy innymi zmiany w tegorocznym budżecie gminy Jarocin oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

 

Radni rozpatrzą projekt uchwały w sprawie przejęcia gminy Mosina do porozumieniem w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych. Jeśli wyrażą zgodę, będzie to oznaczało, że Mosina jako 20 członek porozumienia, będzie przywoziła swoje śmieci do jarocińskiego ZGO.

 

W programie są także uchwały dotyczące stawek podatków, które mają obowiązywać na terenie gminy Jarocin w 2021 roku - podatku od nieruchomości i od środków transportowych oraz w sprawie poboru podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od nieruchomości w drodze inkasa wraz z ustaleniem wynagrodzenia inkasentów.

 

Radni przegłosują również dwa gminne programy na 2021 rok: Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, a także program współpracy gminy Jarocin z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.

 

Kolejne projekty uchwał w programie sesji dotyczą zawarcia porozumień z 8 gminami, które na jego mocy będą mogły oddawać bezdomne zwierzęta do schroniska w Radlinie. To gminy: Pępowo, Pogorzela, Rozdrażew, Milicz, Dobrzyca, Jaraczewo, Żerków i Koźmin Wielkopolski;

 

Posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocina odbędzie się w czwartek - 26 listopada, początek o godzinie 13.00. Obrady odbędą się online za pośrednictwem łączy internetowych.

 

 

 

Nowy - 47. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (16)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +3 / -1

  Naiwniak glosujacy na ZJ

  Czyli mimo super ROZWOJU miasta i gminy Jarocin, obniżki podatków nie będzie, a ja na was głosowałem :-(

 • rok temu | ocena +4 / -4

  Destrukcja i Zakłamanie

  Czekam na kolejny spektakl w wykonaniu części radnych, gdzie będziemy świadkami fałszywych oskarżeń, ogólnego popisu braku wiedzy i kompetencji oraz szeroko pojętej zawiści wobec tych którym coś w życiu wyszło

 • rok temu | ocena +16 / -4

  Lider harocińskiego smallbuisnesu

  Juryj tak zajęty klepaniem faramazonów i nieskłafnych donosów że bie ma czasu zajmować się swoim okręgiem wyborczym. Na co komu taki radny bezradny?

 • rok temu | ocena +16 / -5

  Mam swoją godność, nie popieram referendystów

  Przyznanie się do popierania JRSu i referendystów to wstyd porównywalny chyba tylko do bycia damskim bokserem

 • rok temu | ocena +9 / -16

  panisko

  a co z wszechobecnym smrodkiem z wspaniałego wysypiska, który roznosi się w Jarocinie i Annapolu? może coś o tym szanowna rado mędrców lokalnych

 • rok temu | ocena +18 / -6

  Mitoman z Ługów

  A czy dzisiaj Juryś też będzie przepraszał?