Reklama

Nowe ronda w Jarocinie - wiemy, kiedy zostaną oddane do użytku [WIDEO ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Nowe ronda w Jarocinie - wiemy, kiedy zostaną oddane do użytku [WIDEO ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nowe ronda w Jarocinie - wiemy, kiedy zostaną oddane do użytku. Budowa dwóch nowych rond w ciągu ulicy Wojska Polskiego w Jarocinie dobiega końca. Kiedy będziemy mogli z nich korzystać?

 

Kolejne 2 ronda w centrum Jarocina są budowane na skrzyżowaniach ulic Wodnej z Wojska Polskiego oraz św. Ducha z Wojska Polskiego.

ZOBACZ WIDEO NA DOLE 

Powstają w ramach większego projektu o wartości 25 milionów złotych, z czego ponad 16 milionów pochodzi z dofinansowania pozyskanego przez gminę Jarocin z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Całe przedsięwzięcie obejmuje również budowę trzeciego ronda na skrzyżowaniu alei Niepodległości i ulicy Poznańskiej oraz przebudowę ulic Kasztanowej, Do Zdroju, Maratońskiej, św. Ducha oraz Poznańskiej i Wojska Polskiego.

 

Nowe ronda w Jarocinie - wiemy, kiedy zostaną oddane do użytku

Ronda, które są budowane, powstają w I etapie inwestycji, który obejmuje reorganizację skrzyżowań ulic Wodnej z Wojska Polskiego oraz św. Ducha z Wojska Polskiego.

 

Przebudowana zostanie także ulica Wojska Polskiego od skrzyżowania z alejami Niepodległości do skrzyżowania z ulicą Wodną. Poza tym planowana jest modernizacja kanału deszczowego w ulicy Wojska Polskiego i remont nawierzchni jezdni, która docelowo będzie znacznie węższa, a wzdłuż niej powstanie ścieżka rowerowa i szpaler drzew.

 

Powstaną między rondami dwa przejścia dla pieszych, które mają znacznie skrócić drogę z rynku do parku miejskiego. Pierwsze znajdzie się przy ulicy św. Ducha na wysokości schodów, którymi można zejść do parku, a drugie na wysokości bloku mieszkalnego (była gorzelnia Radolińskich) usytuowanego vis à vis Skarbczyka.

 

Zejście ulicą Kościelną do parku będzie możliwe zarówno schodami, jak i pochyloną drogą umożliwiającą zjazd rowerem czy wózkiem inwalidzkim. Takie rozwiązanie ma uspokoić ruch samochodowy na ulicy Wojska Polskiego i Poznańskiej i stworzyć znacznie bardziej przyjazne warunki do poruszania się dla pieszych i rowerzystów, a przede wszystkim zbliżyć rynek z parkiem.

 

Wykonawca prac ma dobrą informację, która może okazać się prezentem, szczególnie dla zmotoryzowanych, którzy teraz muszą korzystać z objazdów.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ten etap prac ma się zakończyć w środę - 23 grudnia.

 

Nowe ronda w Jarocinie - wiemy, kiedy zostaną oddane do użytku

Z kolei w II etapie, zaplanowanym do wykonania w 2021 roku, przebudowane zostanie jeszcze jedno skrzyżowanie - ulic Wojska Polskiego z alejami Niepodległości, gdzie powstanie trzecie rondo. Modernizacji zostaną także poddane ulice: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa i Maratońska.

 

Pojawi się na nich nowa nawierzchnia jezdni oraz chodnika, a także ścieżka rowerowa. Wykonane ma być także oświetlenie uliczne typu LED na ulicach Kasztanowa, Do Zdroju i Maratońska (od ul. Wrzosowej do ul. Św. Ducha). Nastąpi również remont istniejącego kanału deszczowego w części ulic Do Zdroju, Maratońska i Wrzosowa.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE