Reklama

Reklama

Nowe Miasto. Z wyremontowanych dróg już można korzystać [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 15 gru 2020 11:25
Autor:

 Nowe Miasto. Z wyremontowanych dróg już można korzystać [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Nowe Miasto. Z wyremontowanych dróg już można korzystać. Przeszło 300 tys. zł kosztowały cztery gminne inwestycje drogowe przeprowadzone w Boguszynie, Boguszynku, Chwalęcinie i Teresie

 

 

Zakończona została modernizacja czterech dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie gminy Nowe Miasto. Przebudowę wykonało przedsiębiorstwo wybrane w postępowaniu przetargowym. To Firma Robót Drogowych Krzysztof Kukulski z Kijewa.

 

 

Wyremontowana została między innymi gminna droga dojazdowa do gruntów rolnych w Chwalęcinie o długości 261 metrów. W ramach prac położono nawierzchnię z kruszywa stabilizowanego mechanicznie. Całość kosztów remontu drogi wyniosła przeszło 50.422.45 zł.

 

 

Nowe Miasto. Z wyremontowanych dróg już można korzystać.

 

 

Kolejny zmodernizowany dojazd mieści się przy ul. Krańcowej w Boguszynku i Boguszynie. Tutaj również z położono nawierzchnię z kruszywa łamanego na długości 608 metrów bieżących. W tym przypadku koszt wyniósł 111.738,29 zł.

 

 

Trzecią inwestycją byłą przebudowa drogi dojazdowej również w Boguszynku i Boguszynie. Tym razem miała ona długość 412 metrów. Także i w tym wypadku nawierzchnia wykonana została z kruszywa. Całość wyniesie przeszło 69.566,68 zł.

 

 

Nowe Miasto. Z wyremontowanych dróg już można korzystać.

 

 

Ostatnia drogą dojazdową poddaną remontowi, jest odcinek o długości 195 metrów bieżących w Teresie. W tym przypadku wykonano podbudowę i jedną warstwą z masy bitumicznej na wyprofilowanej i wzmocnionej nawierzchni z kruszywa. Na to przedsięwzięcie przewidziano przeszło 83.394,10 zł.

 

 

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 315.121,52 zł. - Na budowę wskazanych czterech odcinków dróg gmina Nowe Miasto nad Wartą pozyskała dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - wyjaśnia Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Terezjanin

    Teredyja pinkno wieś dzieci chleba nie chcum jeść. Ale jabolka wypić zawsze.