Reklama

Nowe Miasto. Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale od ministra za udział w programie "Umiem Pływać" [ZDJECIA]

Opublikowano: czw, 25 lut 2021 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spora grupa uczniów z najmłodszych klas szkół podstawowych z gminy Nowe Miasto zakończyła zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”. Niestety programu nie udało się w pełni zrealizować z powodu panującej epidemii koronawirusa.

Reklama

Gmina Nowe Miasto w 2020 roku przystąpiła do programu „Umiem pływać”, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Przedsięwzięcie realizowano we współpracy z Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS. Zgodnie z założeniami projektu był on przeznaczony dla uczniów klas I-III. Wszystko po to, aby dzieci z młodszych klas nabyły umiejętność pływania.

Program ma również na celu przeciwdziałanie i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej, a przede wszystkim wyrównywanie szans w dostępie do pływalni uczniów, którzy mieszkają w miejscowościach nieposiadających basenu. Ważny aspekt całego przedsięwzięcia stanowi edukacja najmłodszych w zakresie bezpiecznego korzystania z aktywności w wodzie. 

Projekt„Umiem Pływać” obejmował 20 godzin lekcyjnych nauki pływania. Niestety koronawirus pokrzyżował te plany.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną na terenie kraju zmuszeni byliśmy do zawieszenia realizacji programu, a następnie do jego zaniechania. Udało nam się tylko częściowo zrealizować zakładane wcześniej cele - tłumaczyłWiesław Schreiber, zastępca wójta w Nowym Mieście.

W przedsięwzięciu wzięło udział 227 uczniów z pięciu szkół podstawowych w Boguszynie, Kolniczkach, Klęce, Chociczy i Nowym Mieście. Obecnie w tych placówkach przeprowadzana jest rekrutacja.

Koszty realizacji programu zostały w ponad 50 procentach dofinansowane przez Ministerstwo Sportu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Pozostałą część pokrył nowomiejski samorząd - 6.392 zł. 

Choć dzieci nie mogły wziąć udziału we wszystkich lekcjach pływania, to otrzymały pamiątkowe medale. Ufundowało je Ministerstwo Sportu.

Nabycie umiejętności pływania jest bardzo istotne dla bezpieczeństwa naszych uczniów. Będzie to procentować w życiu dorosłym. Mam nadzieję, że w latach kolejnych będziemy mogli kontynuować edukację w tym kierunku - podsumowuje Wiesław Schreiber. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -1

    hiber

    mam nadzieję, że dzieci w szmatkach nie musiały pływać...bo za tymi wszystkimi absurdami i sprzecznościami, to już naprawdę trudno nadążyć...a tak swoją drogą noszenie maseczek w okresie rozwojowym jest szkodliwe szczególnie , ale o tym mają odwagę mówić i pisać tylko prawdziwi, niezależni, niesystemowi specjaliści.