Reklama

Reklama

Nowe Miasto Rozbudują szkoły za przeszło 6,5 mln zł. Wiemy które?

Opublikowano: sob, 19 gru 2020 13:42
Autor:

Nowe Miasto Rozbudują szkoły za przeszło 6,5 mln zł. Wiemy które?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Nowe Miasto.Rozbudują szkoły za przeszło 6,5 mln zł. Wiemy które? Gmina pozyskała aż 3 mln dofinansowania na rozbudowę dwóch szkół podstawowych Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 6,5 mln zł. Ogłoszono został przetarg na modernizację jednej z placówek.

 

 

Nowomiejski urząd złożył we wrześniu tego roku wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o dofinansowanie rozbudowy dwóch gminnych szkół. Uzyskane wsparcie to 3 mln zł. Co ciekawe dotacja będzie bezzwrotna, bowiem pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19 przeznaczonego dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Szkołami, które przejdą gruntowną modernizację są szkoły: Boguszynie i Kolniczkach.

 

 

Rozbudują szkoły za przeszło 6,5 mln zł - szkoła w Boguszynie

Wysokość dofinansowania do modernizacji szkoły w Boguszynie to równe 2 mln zł. Ogłoszony został już przetarg, a zawarcie umowy na roboty budowlane planowane jest na styczeń 2021 roku. W ramach inwestycji dobudowana zostanie nowa część szkoły, w której przewidziane są cztery sale przedszkolne, dwie sale lekcyjne, szatnia i jadalnia dla przedszkolaków.

 

 

Powstanie również łazienka, gabinet pielęgniarski, sale rewalidacyjne oraz pomieszczenia dla pracowników szkoły. Projekt zakłada także utworzenie placu zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz urządzenie terenów zieleni przy dobudówce.

 

 

W budżecie na ten cel zabezpieczono około 4,7 mln zł, z czego 2 mln stanowi wspomniane dofinansowanie. Całość pieniędzy zostanie przeznaczona nie tylko na roboty budowlane, na które ogłoszony został przetarg, ale też na wyposażenie budynku. W tym przypadku postępowanie przetargowe przewidziane jest dopiero na 2022 rok.

 

 

Gmina ogłosiła więc przetrag na wyłonienie firmy, która zajmie się rozbudową szkoły. To nie jedyna gminna inwestycja, na którą ogłoszono przetrag. Trwa równiez postępowanie na budowe PSZOKU-u.

 

Rozbudują szkoły za przeszło 6,5 mln zł – szkoła w Kolniczkach

Środki zewnętrze przeznaczone na modernizację szkoły w Kolniczkach osiągnęły wysokość miliona złotych. Natomiast całość inwestycji przewidziana została na 1.760.000 zł. Tutaj również dobudowane zostaną sale lekcyjne, sala rewalidacyjna oraz biblioteka. Ponadto w starej części budynku wydzielona zostanie stołówka.

 

 

Dodatkowym przedsięwzięciem będzie wybudowanie kotłowni gazowej. W budżecie na ten cel zabezpieczono przeszło 300 tys. zł,z czego 280 tys. stanowi dofinansowanie uzyskane również z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

 

To nie jedyne przedsięwzięcia gminy Nowe Miasto. Pod koniec listopada została zakończona również modernizacja czterech dróg dojazdowych. O wszystkim pisaliśmy Tutaj. 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.