Reklama

Nowe Miasto. Ustalono ekwiwalent dla strażaków z OSP

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec lutego w Nowym Mieście odbyła się sesja Rady Gminy, podczas której ustalono stawki dla druhów z OSP Nowe Miasto.

Reklama

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej realizują zadania na rzecz ochrony ludności, ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa, a także prowadzą na szeroką skalę działania profilaktyczne skierowane głównie do młodzieży. Często i chętnie pomagają w różnych wydarzdeniach, angażują się w akcje charytatywne i zwyczajnie pomagają ludziom. Dostają za to jakieś wymagrodzenie?

Strażacy-ochotnicy nie otrzymują tradycyjnego wynagrodzenia, lecz ekwiwalent za udział w działaniach ratowniczych czy pożarniczych, a także za uczestnictwo w szkoleniach. Zgodnie z prawem stawka ta nie może być wyższa niż 1/175 przeciętnego wynagrodzenia.

Pod koniec lutego w Nowym Mieście odbyła się sesja Rady Gminy, podczas której ustalono stawki dla druhów z OSP Nowe Miasto.

 

Ekwiwalent pieniężny

Dla strażaka-ratownika OSP z gminy Nowe Miasto za każdą rozpoczętą godzinę liczoną od zgłoszenia wyjazdu z jednostki

  • uczestniczącego w działaniu ratowniczym lub w akcji ratowniczej 20,40 zł
  • uczestniczącego w szkoleniu lub ćwiczeniach 12 zł

Oznacza to, że wysokość wypłat nie uległa zmianie od 2017 roku.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy