Reklama

Nowe Miasto. Kto chce wybudować PSZOK? Ile gmina przeznaczyła na jego budowę?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nowe Miasto. Kto chce wybudować PSZOK? Ile gmina przeznaczyła na jego budowę? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe Miasto. Kto chce wybudować PSZOK? Ile gmina przeznaczyła na jego budowę? Urząd w Nowym Mieście ogłosił przetarg na budowę PSZOKU-u, do którego przystąpiło aż dziewięć firm. Koszt przedsięwzięcia ma wynieść prawie milion złotych.

Reklama

Gmina Nowe Miasto nie mogła dotąd pochwalić się punktem selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, tak zwanym PSZOK-iem. Teraz przystąpiono do realizacji inwestycji, która jest wymogiem. 

Nowe Miasto PSZOK - gdzie powstanie i co tam wywieziesz?

PSZOK, który powstanie w Aleksandrowie na gruncie należącym do gminy. Będzie służył do zbierania i czasowego magazynowania odpadów problemowych. Każdy z mieszkańców w ramach miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, będzie mógł wywieźć tam na przykład zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, gruz oraz surowce wtórne.

Nieznane są jeszcze limity składowania odpadów. Zostaną one ustalone w regulaminie, który ma zostać ogłoszony w późniejszym czasie. Planuje się jednak dokładne określenie ilości składowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych oraz opon.

Nowe Miasto PSZOK - kto stanął do przetargu?

Nowomiejski urząd ogłosił przetarg na budowę PSZOK-u. W ramach prac firma, która wygra postępowanie przetargowe, będzie musiała utwardzić teren, wybudować kontenerowy budynek socjalno-biurowy, wykonać oświetlenie zewnętrzne i zasilanie przepompowni, zainstalować monitoring oraz instalację alarmową. Dodatkowo wykonane zostanie również przyłącze wodociągowe oraz kanalizacja deszczowa i sanitarna. Teren zostanie ogrodzony i zagospodarowany w zieleń.

Do postępowania przetargowego stanęło aż 9 firm: z Leszna, Kalisza, Promińca i Międzychodu. Wśród nich znalzły się również firmy z naszego terenu: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Ewa Błaszczyk z Nowego Miasta, PUB „Brukpol” s.c. z Piasków, Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „Marzyński” sp. z o.o. z Jarocina, ST-INVEST Agnieszka Trojańska z Wilkowyi, Związek Spółek Wodnych w Jarocinie.

Nowe Miasto PSZOK - ile pieniędzy przeznaczono ja budowę?

Gmina zamierza zrealizować inwestycję w całości z pieniędzy otrzymanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie wyniosło 944.680 zł., jednak na sfinansowanie zamówienia postanowiono przeznaczyć 778 tys. zł. W postępowaniu przetargowym najniższą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „Marzyński” z Jarocina, które wyceniło swoją pracę na 550.822,15 zł. Czy to właśnie ta firma wygra przetarg i wybuduje PSZOK? O tym dowiemy się jeszcze w tym roku.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy