Reklama

Nowe Miasto. Do końca października wybudują PSZOK. Kiedy zostanie oddany do użytku?

Opublikowano: pon, 8 lut 2021 09:00
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Nowe Miasto. Do końca października wybudują PSZOK. Kiedy zostanie oddany do użytku? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd w Nowym Mieście ogłosił przetarg na budowę PSZOKU-u, do którego przystąpiło aż dziewięć firm. Koszt przedsięwzięcia ma wynieść prawie 950 tys. zł.

Reklama

Gmina Nowe Miasto nie mogła dotąd pochwalić się Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tak zwanym PSZOK-iem. Teraz przystąpiono do realizacji inwestycji, która jest wymogiem. 

PSZOK powstanie w Aleksandrowie na gruncie należącym do gminy. Będzie służył do zbierania i czasowego magazynowania odpadów problemowych. Każdy z mieszkańców, w ramach miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, będzie mógł wywieźć tam na przykład zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, gruz oraz surowce wtórne. Nieznane są jeszcze limity składowania odpadów. Zostaną one ustalone w regulaminie, który ma zostać ogłoszony w późniejszym czasie. Planuje się jednak dokładne określenie ilości składowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych oraz opon. 

Nowomiejski urząd ogłosił przetarg na budowę PSZOK-u. Wygrało go Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „Marzyński” z Jarocina. W ramach prac firma utwardzi teren, wybuduje kontenerowy budynek socjalno-biurowy, wykona oświetlenie zewnętrzne i zasilanie przepompowni, zainstaluje monitoring oraz instalację alarmową. Dodatkowo wykonane zostanie również przyłącze wodociągowe oraz kanalizacja deszczowa i sanitarna. Teren zostanie ogrodzony i zagospodarowany zielenią. 

Gmina zamierza zrealizować inwestycję do 31 października 2021 roku. Zadanie w całości zostanie pokryte z pieniędzy otrzymanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie wyniosło około 950 tys.zł. Oddanie PSZOK-u do użytku zaplanowano dopiero na marzec 2022 roku, czyli do czasu obowiązywania obecnej umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów z ZGO Nova.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy