Reklama

Nowe auto do ratownictwa w trudnym terenie

Opublikowano:
Autor:

Nowe auto do ratownictwa w trudnym terenie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

O nowy wóz bojowy za bagatela 912.600 zł wzbogaciła się Państwowa Straż Pożarna w Jarocinie. Jarocińscy strażacy otrzymali nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 6x6. Pojazd zakupiła Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu w ramach projektu „Zakup specjalistycznego sprzętu do zapobiegania i likwidacji skutków klęsk żywiołowych i poważnych awarii środowiskowych dla woj. wielkopolskiego”, współfinansowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet III „Środowisko Przyrodnicze”, Działanie 3.6 „Poprawa bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego”.

Jarocińska komenda jest jedną z pięciu w Wielkopolsce, które otrzymały samochody ratownicze z europejskiego programu. W skali całego województwa wartość projektu wyniosła ponad 4 miliony złotych (w tym 3,2 mln zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Wóz bojowy jarocińskich ratowników kosztował 912.600 zł. Starostwo powiatowe w Jarocinie wydało na ten cel 22.600 zł.

- Pojazd ratowniczo-gaśniczy zabudowany został na podwoziu samochodu man jest to auto do prowadzenia działań z szerokiego wachlarza ratowniczego. Jego wykorzystanie i przydatność będzie wszechstronna, również w terenach trudnodostępnych z uwagi na uterenowiony napęd na podwoziu 6x6 - wylicza st. bryg. Kazimierz Cieślak, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE