Reklama

Nowa karetka dla jarocińskiego szpitala [WIDEO]

Opublikowano: śr, 21 mar 2018 18:17
Autor:

Nowa karetka dla jarocińskiego szpitala [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Nowa karetka. Ministerstwo Zdrowia. Piotr Kaleta. Burmistrz Jarocina. Adam Pawlicki.

 

 

Na konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek w siedzibie Jarocin Sport, został poruszony temat zakupu nowej karetki dla jarocińskiego szpitala. Ministerstwo Zdrowia zabezpieczyło na zakup ambulansu 300 tysięcy złotych.

 

W dużej mierze do tego pomysłu przyczynił się poseł, Piotr Kaleta.

- W czasie prac nad budżetem pojawiły się środki na to, aby wspomóc te szpitale, które niekoniecznie sobie radzą. Karetka zawsze się przyda, to sprzęt najbardziej używany przez ratownictwo medyczne i kiedy dowiedziałem się o możliwości wsparcia, pomyślałem o Jarocinie. Zadzwoniłem do pana burmistrza Adama Pawlickiego, który zadeklarował pomoc finansową przy zakupie ambulansu, gdyby okazało się, że ministerialnych środków nie wystarczy – powiedział na konferencji prasowej poseł, Piotr Kaleta.

 

Sprawy techniczne dotyczące zakupu, które zostały do sfinalizowania, leżą teraz w rękach samorządu powiatu.

Cena karetki wyposażonej w wysokiej jakości sprzęt medyczny niestety przewyższa kwotę zabezpieczoną w budżecie ministerstwa. Zakup dobrze wyposażonego ambulansu jest możliwy dzięki wsparciu gminy.

 

- Jeśli chodzi o dobro mieszkańców to nie patrzymy na to, że ktoś z innej drużyny rządzi w powiecie i myślę, że takie standardy powinni wszyscy wykazywać, by żyło nam się bezpiecznie, lepiej i przyjemniej. I do tego też zachęcam. Bo jak się kłócimy, to się kłócimy politycznie, ale jak jest interes mieszkańców, to on zawsze powinien być na pierwszym miejscu - powiedział Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

 

Dzięki temu jarociński szpital wzbogaci się o trzeci ambulans. Zapraszamy do obejrzenia wideo z konferencji prasowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE