Reklama

Noc Muzeów w Jarocinie. Skromniejsza niż poprzednie edycje [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Noc Muzeów w Jarocinie. Skromniejsza niż poprzednie edycje [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ostatnia edycja Nocy Muzeów w ratuszowych przestrzeniach miała kameralny charakter. Mimo że pogoda była ładna, to w sobotni wieczór na wystawach i koncertach pojawiło się niewielu jarociniaków. 

 

 

 

Przy ulicy Wrocławskiej i na rynku wystawiono kilkanaście zabytkowych pojazdów wśród których było sporo małych fiatów. Pokaz został przygotowany przez Stowarzyszenie Moto Weteran Jarocin.

 

Krzysztof Sip w rodzinnym zakładzie fotograficznym przy ulicy Wrocławskiej, którego początki sięgają 1924 r., opowiadał o historii dawnego atelier i obejmującej trzy pokolenia  rodzinnej tradycji.

 

Wieczorem na rynku można było posłuchać muzyki z okresu międzywojennego, w wykonaniu zespołu „Traditional Dixiland Jazz Band”. W Spichlerzu Polskiego Rocka koncert miał bardziej kameralny charakter. Wystąpiła Kinga Rataj.

 

Przez cztery godziny trwania Nocy Muzeów w ratuszu można było oglądać bezpłatnie wszystkie wystawy stałe i czasowe. Po ekspozycji poświęconej życiu i działalności lokalnego malarza i grafika, Mariana Poznańskiego oprowadzały córka i wnuczka nieżyjącego już artysty. Wokół twórczości Mariana Poznańskiego skupione będą też gry i zabawy - głównie były to kolorowanki, choć można było też tworzyć obraz w stylu jarocińskiego malarza. 

Tłumy za to pojawiły się w Śmiełowie i w planetarium w Potarzycy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE