Reklama

Reklama

Nie brakuje darczyńców, którzy dostarczają wodę do jarocińskiego szpitala [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 17 lis 2020 11:51
Autor:

Nie brakuje darczyńców, którzy dostarczają wodę do jarocińskiego szpitala [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Szpital w Jarocinie. Szpital w czasie pandemii. Apel o pomoc. Oddział COVID-owy. Respiratory. Pacjenci. Woda do picie. W trudnym czasie pandemii mieszkańcy powiatu jarocińskiego pospieszyli z pomocą dla jarocińskiego szpitala. Tym razem to, o co apelowało kierownictwo lecznicy, to woda do picia dla pacjentów. Jak się okazuje potrzeba jej niemało.

 

Jarociński szpital od 5 listopada jest placówką, która nie tylko przyjmuje chorych na COVID-19, ale zapewnia im opiekę i leczenie. Stało się tak po decyzji wojewody wielkopolskiego, który polecił, aby w naszej lecznicy utworzyć oddział COVID-owy.

 

Na 10 dni potrzebują ponad 10 tysięcy butelek wody

W związku z tym kierownictwo szpitala zaapelowało o wsparcie. Reakcja była natychmiastowa. Do placówki przekazany został między innymi bardzo potrzebny sprzęt - respiratory od burmistrza Jarocina oraz kardiomonitory od wojewody.

 

Okazało się, że oprócz tych cennych urządzeń lecznica potrzebuje niemałe ilości wody do picia dla pacjentów - przez 10 dni zużywa jej bowiem ponad 10 tysięcy butelek.

 

 

Młodzież z jarocińskiego "jedynki" dała dobry przykład

W ostatnim czasie przywieźli je między innymi uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1.

 

Podziękowania dla nich wystosowała starosta Lidia Czechak.

 

- To wspaniałe, że młodzież z naszej szkoły. włączyła się w akcje pomocy dla szpitala. W imieniu pacjentów bardzo dziękujemy - stwierdziła.

 

 

2.894 szt. butelek wody dla pacjentów przyjechało także ze sołectwa Komorze Przybysławskie (gm. Żerków). Przyjechali z nimi sołtys Andrzej Szlachetka i radny Andrzej Stachowiak.

 

- Serdeczne podziękowania w imieniu swoim prezesa szpitala oraz starosty powiatu jarocińskiego za wsparcie i przekazaną wodę kieruje do: Eli Rzepczyk, Dawida Musiołowskiego, Bartka Rychlewicza, Bernadety Musiołowskiej, Anieli Kruszyńskiej, Małgorzaty Pietrowskiej, Joanny Szablewskiej, Ireny Podlewskiej, Marianny Szlachetki, Doroty Hauke, Rafała Bernata, KGW Komorze oraz firmy P.H.U. Stachowiak - wymieniał sołtys Komorza Przybysławskiego.

 

Z kolei starosta Lidia Czechak na swoim profilu w mediach społecznościowych dziękowała jarocińskiej firmie PROMAR Marciniak za przekazane na rzecz szpitala 20.000 złotych.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (25)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  jarex

  tak wygląda służba zdrowia w państwie PiS, wszystkiego brakuje a nieudacznicy dzielą sobie nagrody za walkę z pandemią , wstyd, w powiecie też rządzi PiS i tak wygląda szpital, może jak się nie potrafi rządzić to trzeba pomyśleć o innym zajęciu, jak to powiedział kiedyś do przedsiębiorców największy nierób Kaczyński

 • rok temu | ocena +3 / -0

  Malina

  Może jak ludzie za dużo tej wody im zniosą, to niech nadmiar wystawią na olx. Zarobią na część z tych kilku milionów z faktur które mają po terminie i są niepopłacone. Może by się radni zainteresowali jaka bieda jest w finansach szpitala. Tak się nie da zarządzać. To prędzej czy później może skończyć się dramatem. I kto wtedy odpowie?

 • rok temu | ocena +6 / -0

  Malina roku

  Jak można tak ośmieszać siebie a przy okazji instytucję którą się nadzoruje? Brak honoru? Poczucia wstydu? Głupota ludzka? Wytłumaczy mi ktoś te apele o wodę? O respiratory to bym jeszcze zrozumiał. Ale o wodę? To się w głowie nie mieści.

 • rok temu | ocena +10 / -0

  Apel

  Prosze państwa bardzo bym chciała serdecznie prosić o kolejne datki na szpital gdyż jesteśmy w dużej potrzebie. Obecna sytuacja braku środków oraz podstawowych zasobów placówki wcsle nie świadczy o naszej niekompetencji i szerokim niedopełnieniu obowiązków zarówno przez władze spółki jak i organy je nadzorujące. Są to przejściowe kłopoty które wyst... Rozwiń

 • rok temu | ocena +11 / -0

  Apel do Rady Powiatu

  Ja mam taki apel do radnych powiatowych aby na najbliższej sesji podjeli decyzję o odwołaniu ze stanowiska starościny Lidi Czechak i na jej miejsce mianowali może jedną z tych dziewczynek. Okazuje się że dwie nastolatki są bardziej zaradne niż cały obecny zarząd powiatu który rocznie pobiera pensje na sumę około 400 tysięcy złotych i nie potrafi s... Rozwiń

 • rok temu | ocena +12 / -0

  ??????

  Taka bieda w szpitalu że ludzie muszą przynosić wodę?

 • rok temu | ocena +16 / -0

  Szopka noworoczna

  Czy w szpitalu jest ktoś kto zarządza, kto np. odzwoniłby firmy, hurtownie, przedsiębiorców i załatwiłby wodę bez tej wielkiej szopki z apelami do społeczeństwa. Czechak weź już się lepiej nie ośmieszaj. Kończ wstydu oszczędź. Po co masz tam prezesa? Za chwilę będziecie apelować o bułki?

 • rok temu | ocena +20 / -0

  Jest tam prezes?

  A kto dowodzi w szpitalu? Starosta?

 • rok temu | ocena +10 / -0

  no

  Woda gdzie, chirurgia to zero. Wewnętrzny to chcę pochwalić personel. Jest Ok, wystarczyło powiedzieć że brak wody i chce się pić. Od razu była już na stoliku. Chirurgia a dziś COVID musiałeś pić z kranu przy braku wody. Wieczorem pisałeś do rodziny o wodę a w południe następnego dnia dostałeś.

 • rok temu | ocena +25 / -0

  ???????????

  brawa dla darczyńców, WSTYD dla władzy powiatowej i powiatowych radnych bezradnych! jakim cudem ci ludzie trafili na państwowe posady?!