Reklama

Nawet zamknięte cmentarze nie zatrzymają pamięci. Jarocinska Lista Nieobecnych [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Nawet zamknięte cmentarze nie zatrzymają pamięci. Jarocinska Lista Nieobecnych [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Co roku na łamach "Gazety Jarocinskiej" wspominamy te osoby, które znane były m.in. z działalności społecznej i samorządowej. Zobacz, kogo zabrakło wśród nas na przestrzeni minionych 12 miesięcy, od ostatnich Zaduszek.

 

 

 

W tym roku zarówno uroczystość Wszystkich Świętych, obchodzona 1 listopada, jak i Dzień Zaduszny, który przypada 2 listopada, są zupełnie inne niż do tej pory. Z powodu koronawirusa już wcześniej zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski zrezygnowano z mszy św. i nabożeństw na cmentarzach. W piątek po południu wszyscy zostali zaskoczeni decyzją o zamknięciu nekropolii komunalnych i parafialnych. 

 

Dlatego Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, tak jak i pozostali biskupi, apelował o to, aby  zamiast odwiedzin na cmentarzach modlić wspominać swoich bliskich zmarłych w domach. W tym roku nie odbyły się też doroczne zbiórki na odnowienie nagrobków powstańców. Nie było też okazji, aby zapalić znicze na zapomnianych grobach i żołnierskich mogiłach. W tym roku obchodzona była 100. rocznica Bitwy Warszawskiej. W Jarocinie, na cmentarzu parafialnym odnowiono niedawno drugą część kwatery, w której są pochowani uczestnicy walk z 1920 roku. 

 

"Człowiek żyje tak długo, jak trwa pamięć o nim...". Oprócz swoich bliskich, którzy swoim często nagłym i niespodziewanym odejściem, pozostawili poczucie pustki, wspomnijmy również tych, którzy angażowali się w życie publiczne. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, od 1 listopada zeszłego roku, na Ziemi Jarocińskiej zmarło 677 osób. 

 

[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Jarocin. 1 listopada 2020. Niesamowity obraz jarocińskich cmentarzy. Puste nekropolie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE