Reklama

Nauczyciele czują się oszukani 60-procentową bonifikatą

Opublikowano:
Autor:

Nauczyciele czują się oszukani 60-procentową bonifikatą   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nauczyciele czują się oszukani 60-procentową bonifikatą

Nauczyciele domagają się podniesienia bonifikaty na sprzedawane przez gminę Kotlin mieszkania. Twierdzą, że zostali oszukani przez wójta Mirosława Paterczyka, który miał im obiecać upust 80-procentowy. Włodarz Kotlina odpiera zarzuty i utrzymuje, że nie składał takich deklaracji.

Z 60% bonifikatą sprzeda mieszkania nauczycielom gmina Kotlin. Chodzi o osiem lokali znajdujących się w dwóch blokach przy ul. Konopnickiej w Kotlinie. Uchwałę o zasadach zbycia nieruchomości radni podjęli na październikowej sesji. Lokatorzy nie są zadowoleni z ustalonej zniżki. Napisali list do radnych.„Czujemy się oszukani przez pana wójta Mirosława Paterczyka, który zapewniał wielokrotnie, że będziemy potraktowani sprawiedliwie i w związku z wysoką wyceną naszych mieszkań przedstawi radzie gminy propozycję bonifikaty w wysokości 80 procent: „Będziecie potraktowani sprawiedliwie. Nie martwcie się wysoką wyceną mieszkań. Otrzymacie bonifikatę taką, jak inni nauczyciele, którzy wcześniej mieli sprzedane mieszkania” - czytał Tomasz Kosiński, przewodniczący kotlińskiej rady i nabywca lokalu w jednej osobie.

Rozgoryczeni nauczyciele przybyli na ostatnią sesję. Jeden z nich Włodzimierz Szymkowiak w emocjonalnym wystąpieniu zarzucił radnym, że nie wiedzą, w jakim stanie są mieszkania.

Wójt Kotlina ani żaden z radnych nie odniósł się do wystąpień pedagogów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE