Reklama

Nasi czytelnicy zrobili Szlachetną Paczkę. Błyskawicznie! [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Nasi czytelnicy zrobili Szlachetną Paczkę. Błyskawicznie! [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Tylko jedna rodzina z Jarocina nie została wybrana w akcji Szlachetnej Paczki. Decyzja zapadła błyskawicznie: „Robimy im prezent!”. Odzew naszych czytelniczek i czytelników zaskoczył nawet nas!

Pani Maria nie miała łatwego życia. Przez wiele lat była żoną alkoholika i zmagała się z jego chorobą. Po jego śmierci kobieta wraz z trzema córkami musiała wyprowadzić się z domu, który zajmowała, ponieważ należał on do siostry zmarłego męża. Od gminy pani Maria otrzymała mieszkanie – potrzebowało ono jednak generalnego remontu, na który brakowało pieniędzy. Dzięki pomocy sąsiadów, sołtysa oraz wielu innych osób kobiecie udało się wyremontować mieszkanie i zamieszkać w nim z córkami. Udało jej się także znaleźć stałą pracę. Choć od śmierci męża pani Marii minęło już 7 lat, kobieta do dziś spłaca po nim długi.

W czwartek ogłosiliśmy na portalu jarocinska.pl informację, że organizujemy Szlachetną Paczkę dla tej rodziny. Potrzebne były m.in. lodówka, ubrania, obuwie, artykuły spożywcze, środki czystości, przybory szkolne, patelnia, domek dla lalek, rolki, książka, ręczniki, kołdra i czajnik. Już po chwili do redakcji zaczęli dzwonić czytelnicy oferujący pomoc. Po kilku godzinach zgromadziliśmy sporo żywności i artykułów chemicznych, a w piątek po południu mieliśmy zrealizowaną całą listę potrzeb rodziny pani Marii.

Do akcji włączyły się m.in. PCK, sklep z zabawkami Borys, sklep Wszystko do Zmywarki i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, ale przede wszystkim bardzo dużo anonimowych osób, które przynosiły produkty z listy lub pieniądze. Do puszki udało się zebrać ponad 550 zł. Kupiono za to 3 pary kozaków i najpotrzebniejszą odzież.

W imieniu rodziny - dziękujemy!

Wszystkie prezenty ekipa Świątecznej Paczki odebrała w poniedziałek. Zobaczcie wideo!

 

 

Do Szlachetnej Paczki przyłączyli się też uczniowie i uczennice kl. 2 TE z ZSP nr 1 w Jarocinie:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE